iOS 5 ve iPhone 4S’te Pil Sorunu ve Çözümü

Mobil
iOS 5 ve iPhone 4S’te Pil Sorunu ve Çözümü

iPhone 4S duyurulduktan sonra birçok kullanıcının ortak sesi iPhone 4S’te pil sorunu olduğu ve pil ömrünün çok kısa olduğu yönündeydi. Akıllı telefonların genelde pil ömürleri düşük olsa bile iPhone 4S’te şarj edilmiş bir pilin dayanma süresinin belirgin bir şekilde daha kısa sürdüğü belirtiliyordu.

iPhone 4S’te pil sorunun donanımsal olmaktan ziyade yazılımsal olduğunun tespit edilmesi üzerine iPhone 4S ayarlarından yapılacak birkaç değişiklik ile durumun düzeltildiği belirtildi. Tabi bu durum iPhone 4S’e özgü bir durum değil, iPhone 4S üzerindeki işletim sistemi iOS 5 ile gelen bir sorun olduğu anlaşıldı.

iPhone 4S pil sorunu olarak açıklanan durum aslında iOS 5 yüklenmiş iPhone 4 ve iPhone 3GS üzerinde de bulunuyor.

iOS 5 ve iPhone 4S’te Pil Sorunu Çözümü

iPhone 4S’te yaşanan pil sorununun çözümü ve iOS 5 işletim sistemindeki düzeltme iPhone 4S ayarlar kısmından sistem hizmetleri bölümüne girilerek çözülebiliyor. Sistem servisleri içinde zaman dilimi ayarlarını (setting time zone) kapalı konumuna getiriyorsunuz.

iOs 5 ile beraber bu ayarın açık olması sistemin sürekli olarak kontrol etmesini gerektiriyordu. Zaman dilimi ayarının kapalı konumuna getirilmesi ile iOS 5 işletim sistemi yüklü iPhone 4S, iPhone 4 ve iPhone 3GS üzerinde pil sorunu büyük ölçüde giderilmiş ve şarj süresi yani pil ömrü artacak şekilde bir düzeltme yapılmış oluyor.

Muhtemelen Apple konuyla ilgili bir güncellemeyi yakın zamanda yayınlayacaktır. iPhone 4 serisi akıllı telefonunuzun pil ömürünü uzatmak istiyorsanız iPhone 4 ve iPhone 4S için Pil Ömrünü Uzatma Önerileri yazısına mutlaka bakmalısınız.

comments powered by Disqus