iOS Cihazlar İçin Microsoft Office Önümüzdeki Yıl Geliyor

Mobil
iOS Cihazlar İçin Microsoft Office Önümüzdeki Yıl Geliyor

Microsoft Windows Phone 8 ile ve çeşitli markalardan çıkan tabletleriyle Apple’ın en büyük rakibiyken şimdi kısmi bir iş ortaklığına gidiliyor ve önümüzdeki yıl iOS cihazlar için Microsoft Office kullanılabiliyor olacak. Daha önceleri birkaç ilginç Office ekran görüntüsü internete düşmüştü ve şüphelerin iOS için Office yönünde odaklandığını görmüştük ancak pek de fazla önem verilmemişti. Bugün ortaya çıktı ki Microsoft gerçekten de iOS için Office program paketini hazırlıyor. Aceleye gerek yok maalesef önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek.

office-ipad

Microsoft Office Mobile için aslında oldukça bağlayıcı bir plana sahip: tüm iOS cihazlardan Office Mobile program paketini kurarak Office dosyalarını açabileceksiniz ancak değiştirmek ve kaydetmek için Office 365’e aylık 4$ kayıt ücretiyle üye olmanız gerekiyor. Windows Phone Office kullanıcıları ise düzenleme ve kaydetmeyi bedavaya yapabilecek. Şaşırtıcı değil mi =) Yine de asıl soru şu: Microsoft Office’i neden iOS ve Android uyumlu yaptı? Sadece Office için bile Windows Phone satılmaz mı?
Cevap basit, Microsoft son derece zeki insanlar tarafından yönetiliyor. Bu insanlar da Office’i iOS ve Android uyumlu yapmanın yalnızca Windows Phone’a sınırlamaktan çok daha büyük maddi kazanç getireceğini biliyor.

comments powered by Disqus