iOS güncelleme bildirimini kapatma

Mobil
iOS güncelleme bildirimini kapatma

iOS güncelleme bildirimini kapatma işlemi nasıl yapılır? Eğer iPhone ve iPad ekranlarınıza sürekli güncelleme bildirimi geliyor ve bundan rahatsız oluyorsanız iOS güncelleme bildirimini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatıyoruz.

Bildiğiniz üzere yeni iOS 10.2 sürümü ile beraber ekranlara daha sık güncelleme uyarıları geliyor. Hatta bu bildirimler ekrana her geldiğinde “sonra hatırlat” seçeneğini kullansanız bile rahatsız edici bir şekilde sürekli bu uyarıları alabiliyorsunuz.

Eğer siz de sürekli bu bildirim ve uyarılardan bıktıysanız, bu özelliği devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iOS güncelleme uyarılarını kapatmak

Aslında bu uyarıların gelmesini engellemek oldukça kolay. Sadece birkaç adımda bunu yönetebilirsiniz.

iOS güncelleme bildirimini kapatma

iOS yüklü iPhone veya iPad cihazınızdan sırasıyla şu işlemleri yapın.

  1. Ayarlar
  2. Genel
  3. Depolama ve iCloud
  4. Depolamayı Yönet

Bu ekrandan ilgili iOS güncellemesini seçerek silebilirsiniz.  Bu, yalnızca cihazınızın Wifi’sini devre dışı bırakırsanız çalışır. Diyelim ki bu işlemlere rağmen hala bildirim alıyorsunuz. Bir ikinci yöntem olarak aşağıdakini uygulayabilirsiniz.

iTunes’a bağlanın. 10.2.1 yüklemesini onaylayın ve indirin. Yazılım yüklendikten sonra tekrar iTunes’a bağlanın. Burada güncelleme bildirimini bir daha hatırlatma seçeneğini seçerek kalıcı bir şekilde iOS güncelleme bildirimi kapatma sağlanmış olur.

comments powered by Disqus