iOS için Facebook 5.2 Güncellemesi Geldi Ama…

Mobil
iOS için Facebook 5.2 Güncellemesi Geldi Ama…

Dün tüm mobil cihaz kullanıcılarıyla artık mobil cihazlardan da Facebook üzerinde beğendiğiniz bir gönderiyi paylaşabileceğiniz haberini paylaşmıştık{.broken_link}. Facebook mobil sitesi üzerinde herhangi bir gönderiyi, fotoğrafı ya da notu paylaşmanıza yarayan paylaş butonunun yakında iOS ve Android için de gelebileceğinden bahsetmiştik.

Daha yazının üzerinden birkaç saat geçmişti ki iPhone’lara iOS için Facebook 5.2 güncellemesi geldi. Güncelleme listesinde de gördüğünüz gibi Facebook mobil uygulamasında gururla paylaşım butonunun geldiği açıklanıyor ancak bir aksilik var. Kullandığımız iPhone 4S üzerindeki Facebook 5.2 paylaş butonu hiçbir yerde gözükmüyor.

ios-facebook-5.2 (1)              ios-facebook-5.2 (2)

 

Yurt dışındaki iOS kullanıcıları güncellemeyi yüklemelerine rağmen paylaş butonunu göremediklerini söylüyorlar. Sorunun neden olduğu konusunda herhangi bir ipucu yok. Ancak bu güncellemede bu kadar temel bir özelliğin unutulmuş olması biraz garip. Eğer gerçekten böyle bir durum varsa yarın sabah 5.2.1 güncellemesiyle uyanmamız şaşırtıcı olmayacak.

ipad-facebook-5.2

_**Düzeltme: **_iPad ile Facebook uygulamasında Paylaş butonu gözüküyor. Anlaşılan o ki iPhone 4S ile ilgili bir sorun var.

_**Düzeltme: **_İlginç bir şekilde iPhone 4S’de uygulamanın dilini İngilizce yaptığınızda paylaş butonu gözüküyor, Türkçe’ye çevirdiğinizde gözükmüyor. Facebook’un kendi içinde yapması gereken düzeltmeler var anlaşılan.

comments powered by Disqus