iPad 3 Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekran ve A6 İşlemci ile Gelebilir

Mobil
iPad 3 Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekran ve A6 İşlemci ile Gelebilir

iPad 3 çıkış tarihi{.broken_link} Mart ya da Nisan 2012 gibi bekleniyor. Apple tarafından duyurulması beklenen 3. jenerasyon iPad modeli olacak iPad 3 için ilk çeyrek bitene kadar dedikodular durmayacak gibi. iPad 3 özellikleri bu dedikodulara ve genel olarak yeni iPad içerisinde olması istenen beklentilere göre oluşurken, diğer taraftan Digitimes ve Bloomberg gibi kanallardan gelen fısıltı haberleri yeni iPad 3 hakkında değişik bilgileri gündeme aktarmaya devam ediyor.

iPad 3 ekran boyutunun 9.7-inç olarak kalması kuvvetle muhtemel gözükürken farklı bir ekran boyutu ya da Samsung Galaxy serisi gibi en azından iki farklı ekran çeşidi beklenen 3. nesil iPad modeli için biraz zor gözüküyor.

iPad 3 ile ilgili dedikoduların ağırlık noktasını ekran çözünürlüğü oluşturuyor. Apple’ın sahip olduğu Retina Display teknolojisini yeni iPad 3 içerisinde kullanabileceği ve beklentiler arasında olduğunu söyleyebiliriz. iPad 3 ekran çözünürlüğü ise 2048 x 1536 olarak henüz açıklanmasa bile yüksek çözünürlüklü bir iPad eğer Mart 2012 gibi çıkarsa iPad 3 içerisinde görebiliriz.

iPad 3 Özellikleri

iPad 3 ile ilgili bir diğer önemli beklenti ise daha hızlı bir işlemcinin kullanılacağı yönünde oluşuyor. Özellikle CES 2012 devam ederken yeni nesil tablet pclerin genelde 4 çekirdekli olması Android tarafında yüksek işlemci hızlarına ulaşıldığını gösteriyor. iPad 3 işlemcisi olarak Apple’ın bu alanda rekabet gücünü gösterebilmesi için iPad 3 üzerinde A6 işlemci kullanması yüksek bir ihtimal.

Apple tarafından 2012 ilk çeyreğinde Mart ayı gibi duyurulması muhtemel iPad 3 tablet pc modeli hakkında son gelişmeler bu şekilde gözüküyor. Mart ayı yaklaştıkça yeni iPad 3 haberleri ile birlikte olacağız.

comments powered by Disqus