iPad Hafızasını Artırmanın 5 Yolu

Mobil
iPad Hafızasını Artırmanın 5 Yolu

Apple’ın  tablet bilgisayar modeli iPad, tablet sektöründeki en popüler mobil cihazlardan birisidir. iPad ilk çıktığı 2010 yılından bugüne tablet pc konusunda kullanıcıların tercihi olmuş ve hatta tablet pc sektörüne yön vermiştir. Bugün Android tabletlerin sayıca üstünlüğü ve tablet pc pazarında artık durumu değiştiren konumları olsa da, Apple’ın tablet bilgisayarı iPad konumu itibariyle ilk durumundadır.

Günümüzde iPad tablet pc modellerine baktığımızda düşük depolama seçenekleriyle geldiklerini görürüz. Android tabletler de dahil olmak üzere bugün iPad modelleri 16Gb, 32Gb ve 64Gb hafıza seçenekleriyle buluşmaktadır. Android tabletlerin bu konudaki artısı microSD hafıza kart desteği sunarak bu hafıza seçeneklerini 128GB depolama alanına kadar artırabilir olmalarıdır.

Tablet bilgisayarların hafıza seçeneklerinin düşük olmasının en önemli sebeplerinden birisi bulut depolama imkanının wi-fi bağlantısıyla erişileblir olmasından kaynaklanmaktadır. İlk etapta yukarıdaki depolama seçenekleri standart bir tablet kullanıcısı için yeterli gözükse de, grafik olarak güçlü oyunların 1GB’ı aşan yer tutmaları, tablet pc üzerinde depolanan müzik ve videolar gibi durumlar tablet bilgisayarların kullanımında hafıza anlamında yetersiz kalınmasına sebep olmaktadır. iPad tablet pc üzerinde microSD kart desteği olmadığından ve ayrıca depolama genişletme seçeneği sunmadığından iPad hafızasını artırmak bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

iPad hafızasını artırmak. iPad tablet bilgisayar ile hafıza sorunları yaşıyorsanız ve depolama imkanını artırmak istiyorsanız kablosuz taşınabilir disklere teşekkür etmeniz gerekiyor. Wireless drive olarak bilinen bu kablosuz diskler sayesinde yüksek boyutlu hafıza seçenekleriyle taşınabilir diske sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda iPad hafızasını artırmış oluyorsunuz. iPad’iniz ile basit bir şekilde bu kablosuz disklere bağlanmanız, müzik ve videolarınızı buradan oynatmanız yeterli olacaktır. Aşağıda iPad tablet bilgisayar ile kullanabileceğiniz en iyi olabilecek kablosuz disk tavsiyelerini bulabilirsiniz. Böylelikle iPad hafızasını kolay bir şekilde artırabilirsiniz.

iPad Hafızasını Artırmanın 5 Yolu

1. Kingston Wi drive

ipad-hafiza-artirma-01

2. Seagate GoFlex Satellite

ipad-hafiza-artirma-02

3. G-CONNECT

ipad-hafiza-artirma-03

4. AirStash

ipad-hafiza-artirma-04

5. Apple iPad Camera Connection Kit

ipad-hafiza-artirma-05
comments powered by Disqus