iPad Mini Özellikleri

Mobil
iPad Mini Özellikleri

Dün yani 23 Ekim Apple için oldukça önemli bir gündü, zira yaptığı toplantıyla Apple yeni 7.9 inç ekranlı iPad mini adlı modeli dünyaya tanıttı. Bunun yanında 5mm kalınlığında bir iMac ve 13.3 inç boyutlarında bir Mac Book Pro da görücüye çıktı. Diğer ürünler için de yazılarımızı okuyabilirsiniz.

ipad-mini-1

Konumuza dönersek, dün şanslı bir grup insan yeni iPad mini ile haşır neşir olma fırsatını yakaladı. Biz de internette yazdıkları tecrübelerini derleyip toparladık ve sizinle paylaşıyoruz. iPad mini için ilk söylenen şey gerçekten oldukça hafif ve kaliteli hissettiren bir durumda olduğuydu. Arka kapakta kullanılan mat malzeme elde rahatlığı sağlıyor. Ekranı kullanmak gerçekten kolay, çapraz genişliğin abartılmamış olmasının bunda çok büyük faydası var. Açıkça belli ki iPad mini , standart iPad boyutlarından sıkılanlar için ideal.

ipad-mini-2

Performanstan bahsedilecek olursa, iPad mini üzerinde kullanılan A5 ile 4ncü nesil iPad’e can veren A6X işlemci arasında oldukça büyük fark var. Kişisel fikrim Apple’ın A6 işlemcisini iPad Mini ile göndermesi yönünde olurdu, fiyatı başka yönlerden düşük tutabilirdi. iPad Mini 16GB Wi-Fi modeli ile Amerika’da 329 $ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

ipad-mini-5

Ayrıca bakınız: iPad mini, Nexus 7, Kindle Fire HD Teknik Özellikler Karşılaştırma 

comments powered by Disqus