iPhone 4S 16 Aralık’ta Turkcell ile Satışta

Mobil
iPhone 4S 16 Aralık’ta Turkcell ile Satışta

Turkcell iPhone 4S’i 16 Aralık tarihinde Türkiye’de satışa sunuyor olacak. Apple tarafından yakın zamanda iPhone 4S olarak duyurulan ve diğer iPhone modelleri gibi oldukça yankı uyandıran iPhone 4S modelinin Turkcell tarafından satış için duyurulan tarihi 16 Aralık 2011 Cuma gözüküyor.

Turkcell bir diğer iPhone 4 modeli olan 8GB’lık iPhone için bugün satışlara başlamışken gene 01 Aralık tarihini dikkate alırsak Turkcell’in Twitter üzerinden iPhone 4S duyurusu aşağıdaki gibi oldu.

Aramızda kalsın, iPhone 4S 16 Aralık’ta @Turkcell’de :)

Ayrıca Turkcell internet sitesinde benzer şekilde iPhone 4S akıllı telefonun 16 Aralık tarihinde satışına başlanacağı bilgisi veriliyor. Turkcell’in iPhone 4 8GB modelin satışı sonrası beşinci nesil iPhone olan iPhone 4S içinde erken davrandığını rahatça görebiliyoruz.

iPhone 4S Türkiye satış fiyatı ve tarihine ilişkin ön sipariş alan siteleri ve tahmini olarak Türkiye’de bulunmasa bile alınan ön siparişlerde iPhone 4S fiyatının 3000 TL seviyelerinde olduğunu aktarmıştık. Ancak henüz iPhone 4S Türkiye satış fiyatının ne kadar olacağı belli değil. Bir diğer taraftan Turkcell’in vermiş olduğu 16 Aralık tarihi muhtemelen Avea ve Vodafone’u da tetikleyecektir. Açıkçası Türkiye’de yılbaşı öncesi bir iPhone 4S satış ve kampanya trafiği görmek mümkün olacak.

iPhone 4S özelliklerine baktığımızda kamera tarafında yapılan iyileştirmeler ve özellikle iPhone 4S ile gelen Siri özelliği dışında Apple’ın bu beşinci nesil telefonu için çok büyük bir fark görememiştik. Hatta iPhone 4S ile Galaxy Nexus karşılaştırmasına buradan bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus