iPhone 4S Sim Kart Takılı Değil Sorunu

Mobil
iPhone 4S Sim Kart Takılı Değil Sorunu

iPhone 4S sim kart takılı değil sorunu özellikle geçtiğimiz günlerde Apple destek forumlarında fazla sayıda kullanıcı tarafından dile getiren bir iPhone 4s problemi olarak büyümeye başlıyor. iPhone 4S modelinde takılı olan sim kartın tanınmadığına dair gelen mesajlar daha çok “sim kart tanınmadı” ya da “sim kart yok” şeklinde gelen uyarılar olduğunu söylüyor. Çözüm için iPhone 4S cihazlarını kapatıp açan kullanıcılar sorunun bu şekilde ortadan kalktığını ancak belirli bir süre sonra tekrar ortaya çıktığını belirtiyorlar.

iOS 5 işletim sistemi ile beraber yaşanan ve geçtiğimiz günlerde iPhone 4S pil sorunu olarak ortaya çıkan bir diğer sorun sonrası çözüm olarak Apple tarafından iOS 5.0.1 güncellemesi duyurulmuştu. iPhone 4S modeline ilişkin kısa bir zaman içerisinde yaşanan bu ikinci problem şimdi yeni bir iOS güncellemesi mi geliyor sorularını akla getiriyor. Bu durumda eğer iPhone 4S sim kart takılı değil sorunu iOS 5 kaynaklı bir hata ise muhtemelen iOS 5.0.2 güncellemesi ile çözülecektir.

Apple tarafından sunulan iOS 5 işletim sistemi ve bunu kullanan popüler iPhone modeli iPhone 4S ile beraber gelen hem batarya sorunu hem de sim kart sorunu, yılda bir veya iki kere güncelleme yapan bir işletim sisteminin neredeyse ayda birkaç kez güncelleme yapar şekle geldiğinin de bir diğer göstergesi niteliğinde diyebiliriz.

Özellikle stabilite ve verimlilik anlamında kullanıcıya bu zamana kadar sorun yaşatmayan ve bu şekilde özel bir cihaz izlenimini koruyan iPhone, acaba bu sık güncellemeler ve hata sıklığının artmasıyla elindeki bu gücü kaybedebilir mi göreceğiz? Açıkçası iPhone 4S satış fiyatı 3000 TL seviyelerini bulmuşken sim kart yok hatası garip geliyor.

comments powered by Disqus