iPhone 5 Arka Planı için Yüksek Çözünürlüklü Duvar Kağıtları [iPhone 5 Wallpapers]

Mobil
iPhone 5 Arka Planı için Yüksek Çözünürlüklü Duvar Kağıtları [iPhone 5 Wallpapers]

Apple iPhone 5 akıllı telefon iPhone serisinin 4-inç ekran genişliğindeki ilk telefon modeli olarak çıktıktan sonra yeni retina ekran ve çözünürlük için iphone uygulamaları optimize olurken, iPhone 5 ana ekranı için retina ekrana uygun çözünürlükte ve büyüklükte duvar kağıtları da ön plana çıkmaya başladı.

Yeniden tasarlanan ve **7.6mm **incelikle dünyanın en ince akıllı telefonu olan Apple iPhone 5, önceki iphone modellerinin aksine ve akıllı telefon pazarındaki rakiplerinin 4-inç ve üstü sunduğu ekran boyutlarına yaklaşarak, kendi içinde de bir değişime uğramış oldu.

4 inç Retina ekran ile sunulan yeni Apple iPhone 5 akıllı telefon, iPhone serisinde daha önceki modellere göre daha fazla piksel ve çözünürlük sunuyor. Apple iPhone 5 4-inçlik ekranı 1136×640 çözünürlük sunarken, led aydınlatmalı IPS TFT ekran özelliğine sahip. 16:9 geniş ekranın piksel yoğunluğu ise 326ppi.

iPhone 5 Arka Planı için Yüksek Çözünürlüklü Duvar Kağıtları

Apple iPhone 5 ana ekranında kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü arka plan duvar kağıtları hem yeni iPhone 5 ekranını güzelleştiriyor hem de 4-inç ekran genişliğini ve çözünürlüğü maksimum düzeyde kullanıyor.

iphone-5-duvar-kagidi

Yeni iPhone 5 ekranı için tasarlanmış, Apple iPhone 5 için yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları, fotoğrafçı Chaz Curry’nin kendi sitesinde indirilebilir şekilde sunuluyor. 326ppi piksel yoğunluğunda, 16:9 geniş ekran ve 1136×640 çözünürlüğe göre oluşturulmuş duvar kağıtlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

iPhone Duvar Kağıtları indirim

comments powered by Disqus