iPhone 5 Satışına Türkiye’de Resmi Olarak Başlandı [Turkcell-Avea-Vodafone]

Mobil
iPhone 5 Satışına Türkiye’de Resmi Olarak Başlandı [Turkcell-Avea-Vodafone]

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 5’in Türkiye’de satışına başlanması için geri sayım sona erdi ve bugün 14 Aralık tarihinden itibaren iPhone 5 satışına Türkiye’de resmi olarak başlanmış oldu. En ince ve hafif iPhone olarak lanse edilen ve geçtiğimiz Eylül ayında Apple tarafından duyurusu yapılan yeni iPhone 5 özellikleriyle ve inceliğiyle göz kamaştırırken ülkemizde fiyatıyla el yakacak gibi duruyor.

14 Aralık’ta iPhone 5 satışına başlayacağını duyuran Avea, Turkcell ve Vodafone sözleşmeli ve sözleşmesiz iPhone satış fiyatlarını açıklamışlardı. Önce Turkcell tarafından açıklanan iPhone 5’in satış fiyatından sonra diğer gsm operatörlerinden de fiyat açıklamaları gelmişti. Ülkemizdeki gsm operatörlerinin iPhone 5 için sunduğu sözleşmesiz satış fiyatlarına bakarsak, Turkcell 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık iPhone 5 modelleri için 2.149 TL, 2.479 TL ve 2.829 TL satış fiyatı oluştururken, Avea tarafında oluşan iPhone 5 fiyatı aynı model sırasında 2.139 TL, 2479 TL ve 2.809 TL, Vodafone tarafında ise 16 GB’lık iPhone 5 modeli satış fiyatı 2.139 TL şeklinde oluşuyor.

apple-iphone-5

Bugünden itibaren ilgili gsm operatörlerinin mağazalarında raflarda görebileceğiniz iPhone 5 için detaylara ve özelliklerine canlı bir şekilde bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus