iPhone 5 Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu : iPhone 5 14 Aralık’ta Turkcell’de

Mobil
iPhone 5 Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu : iPhone 5 14 Aralık’ta Turkcell’de

iPhone serisindeki yeni akıllı telefon olan iPhone 5, Apple tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde tanıtılmıştı. Apple’ın merakla beklenen bu yeni iPhone modeli yani iPhone 5 tanıtımı sonrası, Apple iPhone 5’in Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ve iPhone 5’in Türkiye satış fiyatının ne olacağı ayrı bir tartışma ve merak konusu olmuştu.

İnternet üzerinde iPhone 5 için Türkiye’de satışa sunulacağı tarih olarak net bir bilgi bulamamış ya da Aralık 2012 gibi kesin olmayan tarihler görmüş olsanız dahi, bugün Turkcell’in twitter kanalıyla duyurduğu bir haber ile iPhone 5’in 14 Aralık 2012 tarihinde Turkcell’de satışa sunulacağı bilgisini kesin olarak sizlere aktarabiliriz. Aşağıda Turkcell’in twitter üzerinden duyurduğu iPhone 5 haberini görebilirsiniz.

Aralık ayı içerisinde ülkemiz ile beraber 50 farklı ülkede resmi olarak satışına başlanacak iPhone 5 için Türkiye satış fiyatının ne olacağı konusunda henüz net bir bilgi olmasa da, sektör genelinde hakim olan görüş iPhone 5 Türkiye satış fiyatının geçtiğimiz sene iPhone 4S’te olduğu gibi benzer bir fiyat aralığında oluşacağı yönünde. Gelin hep beraber bakalım iphone 4s yazılarımıza bakalım. Geçtiğimiz sene neler olmuştu.

iphone 5 satış fiyat aralığı olarak 2200 TL  ile 2400 TL aralığı bekleniyor.  iPhone 5 ücret ve kampanya bilgilerine 14 Aralık tarihinde Turkcell internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.

comments powered by Disqus