iPhone 5 Web Trafiğinde Galaxy S 3’ü Geçti

Mobil
iPhone 5 Web Trafiğinde Galaxy S 3’ü Geçti

iPhone 5 satışa sunulmasının 3ncü haftasında web trafiğinde Samsung Galaxy S 3’ü geride bıraktı. Peki bu satış rakamlarından kaynaklanan bir durum mu yoksa Android ve iOS arasındaki kullanım farklarından mı?

Mobil reklam ağı firması Chitaka bugün bir çalışmasını yayınladı. Milyonlarca mobil telefon üzerinden yapılan araştırmaya göre iPhone 5 web trafiği yüzdesi %56 iken Samsung Galaxy S 3 %44 oranda kalıyor. Chitaka yetkilileri; “ iPhone ve Android web trafiği oranlarındaki bu farklılık birkaç sebebe bağlanabilir. Birincisi kullanıcıların tercihleri ikincisi ise cihazların fonksiyonelliği. Son güncellemelere kadar iPhone’un kullanışlılığı ve bağlanabilirliği Android kullanan telefonlara göre daha iyiydi. Artık bu durum Android lehine biraz daha değişti. Bunun yanı sıra iPhone ile standart web tarayıcısını kullanmak zorundasınız. Android için ise bir çok browser çeşidi mevcut. Her kullanıcının amacı daha stabil ve rahat internet bağlantısı.”

apple_vs_android

Sonuç olarak piyasada 20 milyon Samsung Galaxy S 3 varken 10 milyona yakın iPhone 5’in bu rakamları yakalaması büyük oranda kullanıcı davranışlarına bağlanıyor. Muhtemelen iOS 6’nın yeni olması ve çekiciliği bu trendde etkin rol oynuyor.

comments powered by Disqus