iPhone: Angry Birds Tahtını Bubble Ball’a mı Bırakıyor?

Mobil

iPhone işletim sisteminin (iOS) en çok indirilen ve en popüler oyunu olan angry birds tahtını bırakıyor mu? iPhone App Store’da bir numaralı oyun konumunu uzun zamandır koruyan ve geniş bir kitle tarafından çok sevilen fizik tabanlı Angry Birds, bir başka fizik tabanlı oyun olan Bubble Ball tarafından bir numaradaki yeri değişebilir izlenimi veriyor.

2009 sonunda ilke kez duyurulan, kızgın kuşları kullanarak domuzları vurmaya çalışmak ve bunun için fizik kurallarını esas alan bir yapıda çalışan Angry Birds, Apple App Store üzerinden 12 milyonu aşkın kez indirildi. Ardından Android ve Symbian gibi diğer mobil işletim sistemlerine, oyun konsollarına, kişisel bilgisayarlara uygun versiyonları çıkarıldı.

Bubble Ball ise Angry Birds’ü belki de tahtından indirebilecek potansiyele sahip bir diğer iPhone uygulaması. Son iki haftada 2 milyon kez indirilen Bubble Ball 14 yaşında genç bir Amerikalı gencin eseri. En popüler oyunlar listesinde tırmanışa geçen Bubble Ball, yaratıcısı Robert Nay tarafından test edilmiş ve annesi tarafından App Store’a yüklenmiş.

Bubble Ball aynı Angry Birds gibi fizik tabanlı bir oyun, uygulama ancak belirgin farkları var. Metal ve tahta objeleri kullanarak topu yönlendirmeniz gerekiyor. Bubble Ball oyununda metal öğelerin sabit olduğu ve tahta olanların ise hareket edebileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Açıları ve yerleşimleri hesaplamak gerekiyor. Bu kısımda Angry Birds ile eşleşen Bubble Ball iphone, ipod touch ve ipad üzerinde çalışabiliyor ve iOS 3.0 sonrası işletim sistemi olması gerekiyor. Bubble Ball oyunu şu an için ücretsiz olarak indirilebilir.

Bubble Ball Oyun Videosu

comments powered by Disqus