iPhone için En İyi 10 Fotoğraf Uygulaması

Mobil
iPhone için En İyi 10 Fotoğraf Uygulaması

iPhone bir akıllı telefon olarak bundan birkaç yıl önce Apple tarafından duyurulduğundan beri, hem kullanım kolaylığı hem de sunduğu mükemmel telefon kamerası ile en popüler akıllı telefonlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle App Store üzerinden indirebileceğiniz sayısız ve farklı birçok uygulama ile iPhone cihazınızı zenginleştirebilmektesiniz.

Her yeni iPhone cihazı için kamera uygulamasının megapiksel değeri de artmakta ve iPhone cihazlar ile daha kaliteli fotoğraflar çekilebilmektedir. Bunun son örneği olarak 2011 yılında duyurulan iPhone 4S modelinin{.broken_link}, 8MP kamera ile iPhone telefonlardaki fotoğraf kalitesini daha da artırdığını söyleyebiliriz. iPhone 4S’in kamerası 8 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Bu piksel sayısı, iPhone 4’ün kamerasında bulunan piksel sayısından yüzde 60 daha fazladır.

Tüm iPhone modellerine baktığımız zaman Apple tarafından sunulan mükemmel bir kamera ve bir tane de fotoğraf uygulamasını görebilmekteyiz. Ancak iPhone ile çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek ve online bir şekilde bu fotoğrafları paylaşmak için App Store üzerinden iPhone için geliştirilmiş üçüncü parti fotoğraf uygulamalarına ihtiyacınız bulunmaktadır. iPhone ile çektiğiniz fotoğraflarınızı düzenlemek ve üzerinde kolayca oynayabilmek için en iyi 10 fotoğraf uygulamasını sizin için toparlamaya çalıştık. Aşağıda sizin için seçtiğimiz iPhone için en iyi 10 fotoğraf uygulamasını bulabilirsiniz.

iPhone için En İyi 10 Fotoğraf Uygulaması

1. Adobe Photoshop Express

Online fotoğraf paylaşımı ve düzenlemesine olanak sağlayan Adobe Photoshop Express ile ayrıca çevrimiçi fotoğraf ve video yükleyip Photoshop.com üzerinde 2GB ile sınırla hesap oluşturarak depolama imkanına sahipsiniz. App Store’da son güncelleme olan Adobe Photoshop Express v2.1{.broken_link} ile yapabilecekleriniz için Türk Nikon üzerindeki iOS İşletim Sistemi için Adobe Photoshop Express yazısına bakabilirsiniz.

2. CameraBag

CameraBag bir fotoğrafı geliştirmek için geçmişteki ilginç kameralardaki bazı stilleri ve süreçleri taklit etmeye odaklanıyor ve sonuç inanılmaz. iPhone ile çektiğiniz fotoğrafların farklı bir kamera ile çekilmiş duygusunu veren harika bir fotoğraf düzenleme uygulaması Camerabag App Store’dan indirmek için tıklayın.

3. Best Camera

Best Camera uygulaması ile bir düğmeye dokunarak iPhone kamerası ile fotoğraf çekip, etkileri güçlü bir set kullanarak bu fotoğrafları kolayca düzenleyebilirsiniz. Bu uygulama iPhone üzerinde fotoğrafları düzenlemenin yanısıra fotoğraf çekimi için de kullanabileceğiniz bir araçtır.

4. PhotoGene

iPhone’unuz ile bol bol fotoğraf çektiğinizi biliyoruz. Bu fotoğrafların iPhone içerisinde öylece kalmasına izin vermeyin. Photogene ile kolayca bu fotoğraflara göz atabilir, düzenleyip geliştirebilir ve çoklu fotoğraf seçerek dışa aktarabilirsiniz. Hızlı bir uygulama olan PhotoGene kullanıcıya eğlenceli bir arayüz sunmaktadır.

5. TiltShift Generator – Fake Miniature

TiltShiftGen mükemmel lens bulanıklığını ve renk efektlerini kontrol etmenizi sağlar! En İyi Uygulama Ödülü ve En İyi Fotoğraf Manipülasyon Uygulaması İkincilik Ödülü almış olan TiltShift Generator, çeşitli parametreleri ayarlayarak minyatür resimlerden klasik stil fotoğraflara kadar birçok ToyCamera efektini uygulamanızı sağlar.

6. ShakeItPhoto

ShakeItPhoto için iPhone’un bir numaralı Polaroid fotoğraf uygulaması dersek abartmış olmayız. iPhone’unuzu tam anlamıyla bir polaroid fotoğraf makinesine çeviren ShakeItPhoto, anılarınızı canlandırırken çektiğiniz fotoğrafları Polaroid olarak çıkarmanızı sağlar. ShakeItPhoto ile çektiğiniz bir fotoğrafın polaroid gibi gelişmesini izlerken, eskiden olduğu gibi elinizde iPhone cihazınızı sallayıp fotoğrafın oluşmasını izleyebilirsiniz.

7. Hipstamatic

Dijital fotoğraflar hiç bu kadar analog gözükmemişti sloganıyla App Store üzerinde yer alan iPhone fotoğraf uygulaması Hipstatamic ile çektiğiniz fotoğrafın farklı lenslerle ya da flaş ayarlarıyla nasıl değiştiğini kolayca görebiliyorsunuz. Hipstamatic size iPhone ile çektiğiniz fotoğrafları eski plastik ve oyuncak kameralarla çekmişsiniz hissini vermektedir.

8. PhotoForge

PhotoForge iPhone ve iPod Touch için tasarlanmış oldukça optimize düzenleme ve boyama uygulamasıdır. Bu imaj işleme, rötuş, efektler ve renk düzeltme için kullanılabilen bir fotoğraf uygulaması olmakla beraber bir resim boyama aracı olarak da kullanılabilir. PhotoForge, özgün sanat eserleri oluşturma veya mobil cihazınızda fotoğrafları düzenlemek için vazgeçilmezdir.

9. Lo-Mob

Lo-Mob iPhone uygulaması sayesinde fotoğraflarınıza gerçekten farklı efektler uygulayabiliyorsunuz. Hiç eski bir analog fotoğraf makineniz ile çekim yaptınız mı? Tüm fotoğraflarınız için 39 farklı fotoğraf filtresi ile gelen Lo-Mob fotoğraf düzenleme tecrübenizi farklı bir ortama taşıyor.

10. Photo FX

İster amatör ister profesyonel fotoğrafçı olun, Photo Fx iPhone uygulamasının görsel ve kullanımı kolay araçları sayesinde rahatça çarpıcı görüntüler ve fotoğraflar elde edebilirsiniz. Photo Fx bir iPhone fotoğraf düzenleme uygulaması olarak fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz 76’dan fazla farklı filtre sunmaktadır.

comments powered by Disqus