iPhone ile Kolayca Harlem Shake Videoları Hazırlayın

Mobil
iPhone ile Kolayca Harlem Shake Videoları Hazırlayın

Geçtiğimiz ay yüzlerce, binlerce kısa, 30 saniyelik videolar Youtube’a ve diğer video paylaşım sitelerine yüklendi. Bu videoların içeriğinde ise arka planda birinin 14 saniye boyunca pasifçe dans ederken, etrafında hareketsiz duran kişilerin bir anda çılgınca “Do the Harlem Shake!” diye bağırmasıyla başlayan ve artan 14 saniyelik abartılı dans müziği yani Harlem Shake videolarından bahsediyoruz.

Gangnam Style’ın popülaritesinden sonra internet hız kesmeden yeni popüler dansını buldu ve Şubat ayından itibaren neredeyse tüm video paylaşım sitelerinde Harlem Shake videolarını görebiliyoruz. Peki Harlem Shake nedir? New York’un Harlem mahallesinde **“Al Bm” **ismiyle bilinen birinin keşfi olan bu dans “Gövdenin ve omuzların sallanmasına dayalı bir üst vücut dansı” olarak tanımlanıyor. Harlem mahallesinde önce “albee” olarak isimlendirilen dans ünlendikten sonra  mahallenin dışına taşınca Harlem Shake olarak popüler oldu. Harlem Shake nasıl yapılır? Harlem Shake önce 14 saniye boyunca tırmanan müzik ve bir kişinin pasif dansıyla başlar. Diğer kişiler ise bu pasif dans eden kişinin etrafında hareketsiz durur. Sonra birden 14 saniye abartılı dans müziği çalarken hareketsiz duran insan topluluğu agresifçe dans etmeye başlar. Sonra 2 saniye kükreme sesi ve agresif dansın ağır çekim hali ile Harlem Shake son bulur.

Harlem Shake Generator for iOS ile iPhone’da Harlem Shake Videosu Hazırlamak

iphone-harlem-shakeiphone-harlem-shake-01

Dünyayı kasıp kavuran popüler Gangnam Style dansına rakip gösterilen “Harlem Shake” videoları hazırlamak artık çok kolay. App Store üzerinde yer alan iOS uygulaması ile iPhone telefonunuzdan iki tıklamayla Harlem Shake videosu hazırlayabiliyorsunuz.

Harlem Shake Generator for iOS uygulaması ile Harlem Shake videoları kaydederken her türlü sesi kaldırıp Baauer’in Harlem Shake şarkısını ekleme, arka plan sesini videodan kaldırma ve iki videoyu birleştirirken sesi de senkronize etme gibi bir derdiniz bulunmuyor.

Harlem Shake videonuz için iki video klibi de hazırladıktan sonra sadece “Create” butonuna basmanız yeterli. 14 saniyelik iki videoyu birleştiren uygulama, hazırladığınız Harlem Shake videosunu kolayca Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarında paylaşabilmenizi sağlıyor. Eğer siz de Harlem Shake sevenlerdenseniz ücretsiz bir uygulama olan Harlem Shake Generator for iOS aşağıdaki linkten indirilebilir.

Harlem Shake Generator For iOS indirin

comments powered by Disqus