iPhone Panorama Modunda Led Flaşı Kullanın

Mobil
iPhone Panorama Modunda Led Flaşı Kullanın

Apple’ın iOS 6 işletim sistemini duyurmasıyla beraber kamera uygulamasına ek olarak panorama modu ile tanışmış olduk. iOS 6+ şeklinde işletim sistemi kullanan Apple cihazlarına yani iPhone 5, iPhone 4S ve beşinci jenerasyon iPod Touch ile uyumlu olan Apple’ın panorama modu, iOS 6 ile gelen en heyecan verici özellik.

Her iyi gelişmenin bir kötü tarafı olduğu gibi Apple’ın iOS 6 ile sunduğu panorama modu kullanmak istediğinizde iPhone’un bütünleşik kamera uygulamasındaki LED flaşı kullanamıyorsunuz. Ya da LED flaşı açamıyorsunuz diyelim. Bu durumda hem panorama modunda fotoğraf çekimi yapmak hem de daha parlak bir görüntü ve ışık için iPhone’un led flaş özelliğini kullanmak istemeniz durumunda bir sorunla karşılaşmış oluyorsunuz.

Jailbreak edilmiş iPhone 5, iPhone 4S ve iPod Touch 5 üzerinde Cydia store üzerinden indirip kullanabileceğiniz Flashorama Cydia tweak sayesinde panorama modu esnasında iPhone led flaşı kullanabiliyorsunuz. Flashorama uygulamasını kurduktan sonra ayarlardan “Flash in Panaroma” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Flashorama

iPhone Panorama Modu Nasıl Kullanılır?

comments powered by Disqus