iPhone Rehber, Mesajlar, Müzik, Video ve Fotoğraflarını Kolayca Samsung Galaxy S3’e Aktarmak

Google
iPhone Rehber, Mesajlar, Müzik, Video ve Fotoğraflarını Kolayca Samsung Galaxy S3’e Aktarmak

Apple iPhone kullanıcılarının muhtemelen yaşadıkları en büyük problem Android cephesindeki gelişmeleri takip ederken ve yeni çıkan akıllı telefon modellerini görünce istedikleri anda kullandıkları iPhone’dan Android’e geçiş yapamamaktır.

iPhone’dan Android’e geçmek isterken iPhone üzerindeki telefon defteri, sms mesajları, iTunes üzerinden kullandıkları müzik, video, fotoğraf gibi medya dosyalarını Android’e kolayca aktarılamadığından genelde kolay bir geçiş olmamaktadır.

Samsung Galaxy S3 duyurulduğu tarihten itibaren hem satış hem de kullanım açısından iPhone’un en büyük rakibi olarak akıllı telefon pazarında yer alıyor. Eğer bir iPhone sahibiyseniz ve Samsung Galaxy S3 akıllı telefonu kullanmak istiyorsanız, iPhone verilerinizi kolay bir şekilde Samsung Galaxy S3 telefona aktarabiliyorsunuz. Böylelikle iPhone rehberiniz, mesajlarınız, müzik, video ve fotoğraflarınız kolay bir şekilde Galaxy S3’e aktarılmış oluyor.

Easy-phone-sync

Başlığı Galaxy S3 için attık ama Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefonlarını destekleyen ücretsiz bir araç olan Easy Phone Sync, iPhone’dan Samsung Galaxy S3’e geçmek isteyenler için işleri oldukça kolaylaştırıyor. Easy Phone Sync ile, Samsung Galaxy telefon sahipleri iTunes aracılığıyla iPhone üzerinde kullandıkları rehber, mesajlar, fotoğraflar, videolar, müzik, podcast ve iPhone çalma listelerini herhangi bir veri kaybı olmadan alıp yeni mobil cihazları Samsung Galaxy S3’e aktarabiliyorlar.

Windows ve Mac için uygun olan uygulama sayesinde Samsung Galaxy telefonunuzu bilgisayara usb ile bağlayıp, Google Play üzerinden Easy Phone Sync Android uygulamasını kurmanız yeterli oluyor. Masaüstü uygulaması bağlanan Galaxy S3’ü algılayıp bilgisayarda bulunan iTunes verilerini yeni Samsung Galaxy S3’e aktarıyor.

iphone-android-rehber-aktarmaiphone-android-rehber-aktarma-01

Easy Phone Sync önce iPhone rehberini aktarıyor. Ardından iPhone cihazınızdaki mesajlarınız aktarılıyor ve son olarak takvim bilgileri iPhone’dan Galaxy S3’e aktarılmış oluyor. iPhone’dan aktarılan müzik dosyaları senkronizasyon tamamlandıktan sonra Samsung Galaxy S3 android cihazınızın müzik uygulamasında görülebiliyor.

Easy Phone Sync uygulaması ile iPhone’dan Samsung Galaxy Android telefonları aşağıdakileri aktarabilirsiniz.

  • iPhone ve iPad kullanarak bilgisayarınızda tuttuğunuz her türlü iTunes yedeği (iTunes Backup) Bunların arasında rehber, mesajlar, fotoğraflar ve videolar mevcuttur.
  • iTunes playlistleri, müzikler ve podcastler. Müzik dosyalarının iTunes Plus formatında olması gerekmektedir. Eski iTunes versiyonundaki müzik dosyaları kopyalanamamaktadır.
comments powered by Disqus