iPhone Türkiye garantisi için yeni gelişmeler

Mobil
iPhone Türkiye garantisi için yeni gelişmeler

iPhone Türkiye garantisi için yeni gelişmeler var. Buna göre yurtdışından alınan iPhone ve iPad cihazları için ülkemizde belli bir süre geçerli olan global garanti kapsamında önemli bir değişiklik yapıldı.

Bilindiği üzere yurtdışından satın alınan iPhone veya iPad modelleri için global garanti sayesinde bu ürünler belirli bir süre Türkiye’de garanti kapsamında onarım veya değişime tabi oluyordu.

Gelen bilgilere göre yurtdışından satın alınan SIM kart destekli Apple ürünlerinin global garantisi Türkiye’de geçerli sayılmayacak. Özetle Apple global garantisi artık Türkiye’de geçerli olmayacak.

Apple Global Garanti ve iPhone Türkiye garantisi konusu

Bu kararın içeriğinde muhtemelen iPhone ve iPad gibi Apple cihazlarının Türkiye’den alınmasını sağlamak ve bunu desteklemek yatıyor.

Apple Global Garanti ve iPhone Türkiye Garantisi Konusu

Ek olarak eğer bir iPhone veya iPad modelini Türkiye’den satın aldınız ve daha sonra bir sebepten ötürü yurtdışında bir Apple destek tarafından tamir veya değişiklik yaptırdınız. Bu yeni cihazın garantisinin devam etmesi için mutlaka BTK kaydını yaptırmanız gerekiyor.

Yurt Dışından Getirilen Telefonlar için Yeni Düzenleme Yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, mevzuatta gerçekleştirilen düzenleme ile yurt dışından satın alınan ve Türkiye’ye getirilen ikinci telefonların kullanılması tamamen yasaklanmış oldu. Artık yurt dışından getirilen ikinci telefonları Türkiye’de kullanmak mümkün olmayacak.

iPhone Türkiye garantisi için yeni gelişmeler bu şekilde. Yeni iPhone için detaylar oluştukça güncel bilgileri aktarıyor olacağız.

comments powered by Disqus