iPhone ve iPod Touch Jailbreak iOS 6.0.1 Nasıl Yapılır?

Mobil
iPhone ve iPod Touch Jailbreak iOS 6.0.1 Nasıl Yapılır?

En son iOS güncellemesi olan iOS 6.0.1 firmware modeli, yeni sürümü iOS 6 olarak göstermek suretiyle kolayca cihazınıza yükleniyor. Bu yardım metninde A4 iOS cihazınıza Jailbreak ile sınırlandırılmış iOS 6.0.1 nasıl yükleneceğini göreceksiniz.

ios-601-jailbreak

                Jailbreak iOS 6.0.1 Yüklenebilen Cihazlar

  • iPhone 4
  • iPhone 3GS
  • iPod Touch 4G

                Jailbreak 6.0.1 Yükleme

Adım 1: iPhone 3GS, iPhone 4 ya da iPod Touch 4G cihazınıza en yeni iOS 6.0.1 güncellemesini yüklemek için öncelikle RedSn0w 0.9.15b3’ü bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bunu iJailbreak Downloads kısmından direkt olarak indirebilirsiniz. Ayrıca Jailbreak yapacağınız cihaz için iOS 6 işletim sistemini indirmeniz gerekiyor ki buna da yukarıdaki linkten ulaşılabilir.

RedSn0w 0.9.15b3 İndir (Windows İçin)

Adım 2: Bilgisayarınıza indirdiğiniz RedSn0w 0.9.15b3 “.zip” uzantılı bir sıkıştırılmış klasör olarak gelecektir. Bunu sağ tuşla tıklayıp “klasöre çıkart” seçeneğini seçin. redSn0w.exe dosyası sıkıştırılmış klasörden çıktıktan sonra sağ tuşla tıklayıp “yönetici olarak çalıştır”a tıklayın. Eğer böyle bir seçenek çıkmıyorsa sorun yok, çift tıklayıp dosyayı açın.

Adım3: RedSn0w çalıştıktan sonra Extras butonuna basın.

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-1

Adım4: Ardından Select IPSW butonuna basarak cihazınız için uygulanabilen iOS 6 firmware dosyasını seçin. RedSn0w yüklemeniz gereken firmware modelini tanıdıktan sonra Back butonuna basıp ardından Jailbreak butonuna basın.

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-2

Adım5: Jailbreak butonuna bastıktan sonra DFU moduna girmeden önce yapmanız gerekenleri söyleyen bir ekran karşınıza çıkacak. Burada şöyle diyor:

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-3

“**iPhone4S, iPad2 ve iPad3
** Eğer iPhone4s, iPad2 ya da iPad3 kullanıyorsanız cihazınızı normal modda (iTunes Modu)bilgisayara bağlayın.”

“**A4 işlemci ve daha eski cihazlar
** Eğer yukarıda listelenenlerden daha eski bir cihaza sahipseniz fakat cihazda iOS 5.1.1 yüklüyse isterseniz normal mod ile bağlayabilirsiniz. Cihazınız bu söylediklerime uygun değilse cihazınızın Kapalı ve Bilgisayara Bağlı olduğundan emin olun.

Cihazınız kapalı değilse, önce bilgisayara bağlayın. Ardından ‘Slide to Power Off” yazısı görünene kadar kapama butonuna basılı tutun ve sonra kaydırarak gücü kapatın.

Eğer cihazınız KAPALI ve Bilgisayara Bağlı ise aşağıdan NEXT butonuna tıklayın.”

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-4

Next’e tıkladıktan sonra ekranda yapmanız gereken 3 adım çıkıyor.

  1. Kapama düğmesine 5 saniye boyunca basılı tutun.
  2. Kapama düğmesini bırakmadan cihazın alt ortasındaki “home” tuşuna kapama tuşuyla beraber 10 saniye basılı tutun.
  3. Home butonunu bırakmadan, kapama butonunu bırakın ve 15 saniye boyunca Home tuşuna basılı bekleyin.

Adım6: DFU moduna girdikten sonra RedSn0w iOS 6 yazılım güncellemesini işlemeye başlayacak.

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-5

Firmware işlendikten sonra karşınıza gelen ekranda Jailbreak’iniz için birkaç seçenek bulunacak. “Install Cydia” kutucuğunu işaretlediğinizden emin olun. Next butonuna bastıktan sonra asıl Jailbreak yükleme işlemi başlayacak.

Adım7: RedSn0w iPhone ya da iPod Touch cihazınıza jailbreak kurmaya başlamış olmalı. Yükleme esnasında işlemi asla bölmeyin ya da tavsiyem bilgisayara dokunmayın. Cihazınıza Jailbreak yüklendikten sonra eski yazılım haliyle yeniden başlayacaktır. Bunun nedeni RedSn0w ile sınırlı jailbreak seçeneğini yüklemiş olmanız. RedSn0w kullanarak cihazı yeniden başlattığınızda Jailbreak’li cihazınıza kavuşacaksınız.

Jailbreak-iOS-6.0.1-nasıl-yüklenir-6

Adım8: RedSn0w’u yeniden çalıştırın, Extras butonuna basın, Select IPSW butonuna basın. Ardından cihazınıza yüklü iOS 6 firmware sürümünü bulun ve Just Boot butonuna tıklayın. Yukarıdaki 3 adımı tekrar yapıp cihazınızı tekrar DFU moduna sokmanız gerekecek. Bir kez bu işlemleri yaptığınızda cihazınız artık Jailbreak olmuş bir şekilde açılacaktır.

NOT: Unutmayın eğer iPhone ya da iPod Touch herhangi bir şekilde güç kesintisine uğrarsa 8nci adımı tekrarlamanız gerekecek.

Tebrikler iPhone 4, iPhone 3GS ya da iPod Touch 4G cihazınız artık Jailbreak’li iOS 6.0.1 firmware ile çalışıyor. Şimdi tek yapmanız gereken Cydia’yı açıp en sevdiğiniz uygulamaları yüklemek.

_ _

comments powered by Disqus