iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Mobil
iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? Apple’ın oldukça popüler olan iPhone cihazlarının muhtemelen en zayıf yönü şarj süresi olsa gerek. Çoğu iPhone kullanıcısı yoğun kullanımda telefonlarını günde 2-3 kere şarj etmek zorunda kalabiliyor. Peki, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pil ömrü nasıl uzatılır ve neler yapılabilir?

Apple üç yeni iPhone cihazı olan **iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus **modellerini tanıttı. Elbette yeni telefonların pil performansı merak ediliyor.

Halefi iPhone 7’den daha küçük pil değerine sahip olan iPhone 8 serisi buna rağmen batarya performansı açısından daha güçlü duruyor. iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pil ömrü için değerlere baktığımızda ise yazılımsal optimizasyon ile birlikte performansta artış olduğunu söyleyebiliriz. Gelin şimdi detaylara bakalım.

Apple iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

iPhone 8 ve 8 Plus’ın batarya performansı nasıl? İşte iki cihazın pil ve şarj olma süreleri. Sonuçta **iPhone 8: **1821 mAh ve
**iPhone 7: **1960 mAh batarya kullanıyor. Ancak bu düşüşe rağmen  iPhone 8’in pil ömrü artış göstermiş. Görünüşe göre iPhone 8, yoğun kullanımda 8 saat 37 dakika boyunca dayanıyor. iPhone 7’de ise bu rakam 7 saat 46 dakikaydı. Yaklaşık 1 saatlik fark söz konusu.

Görüldüğü üzere, iPhone 8 ve 8 Plus yoğun kullanımlarda bile 8 saat 37 dakika ve 10 sat 35 dakika gibi sürelere ulaşmış durumdalar. Şimdi gelelim Apple’ın yeni nesil iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

iPhone batarya performansını uzatmanın birkaç yolu var. Hemen hemen çoğu özellik veya bazı hizmetleri kapatmaktan geçiyor. Pil ömrünü uzatmak için telefonunuzun bazı özelliklerinden vazgeçmeyi göze alıyorsanız, işte iPhone pil ömrünü uzatmanın yolları.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

1. Otomatik parlaklığı açarak, etraftaki ışığa göre ekran parlaklığınızı otomatik olarak ayarlanmasını sağlayın.

**2. **iOS 7 ile gelen özelliklerinden hareket eden ve dinamik duvar kağıtları özelliklerini devre dışı bırakın.

**3.**Kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth özelliğini mutlaka kapalı tutun.

**4.**Konum servislerini önceliklendirmeyin ve hatta kullanmıyorsanız tamamen kapatın

**5.**Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini iptal edin (iOS 7)

Bu 5 önemli madde ile iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü uzatma konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Tabi sosyal medya ve oyunlar maalesef yukarıdakileri yapsanız bile pil performansını olumsuz etkilemektedir. Dikkate almakta fayda var. Umarız yararlı olmuştur.

comments powered by Disqus