İşte Yeni Nexus 10 Android Tablet

Mobil
İşte Yeni Nexus 10 Android Tablet

Sizin de bildiğiniz üzere Google pazartesi günü aralarında Nexus 10 tablet pc, Nexus 4 akıllı telefon gibi güzel aletlerin de bulunduğu birkaç ürününü tanıtacak. Bu ürünlerin çoğu daha tanıtılmadan internette ayrıntılı fotoğraflarıyla, teknik detaylarıyla zaten tanıtılmıştı.

samsung-nexus-10 Hatta LG Nexus 4 hakkında neredeyse bilmediğimiz bir ayrıntı kalmadı diyebiliriz. Sıra şimdi de Nexus 10 tablet özelliklerine geldi. Dün internette Samsung Nexus 10 tablet pc kullanma kılavuzu yazan bir kitapçığın fotoğrafları paylaşılmıştı. Bu kitapçıktan yeni Nexus 10 boyutları hakkında kabaca bir bilgi edinmiştik. En son sızan bilgilerde ise yeni Samsung Nexus 10 ile ilgili tüm teknik özellikler ve fotoğraflar mevcut. Her ne kadar kullanılan malzeme kalitesini yansıtacak kadar detaylı fotoğraflar olmasa da ilk izlenim sağlamak yeterliler. Sizin de göreceğiniz üzere Nexus 10 yine Samsung tasarım anlayışını yansıtan incecik bir görünüme sahip. İlk göze çarpan hoparlörlerin ön panele yerleştirilmiş olması. Bu da kullanışlılığı büyük oranda arttıran bir seçim olmuş. Şimdiye kadar anlattıklarımız yeni Samsung Nexus 10 tabletin standartların dışında bir durumu olmadığı yönünde.

samsung-nexus-10 Fakat esas farklılık teknik özelliklerde görülüyor. BriefMobile açıklamasa göre 10.1 inç Super Amoled ekran tam 2560×1600 çözünürlükte çalışacak. Bu da 298.9ppi piksel yoğunluğu anlamına gelir. Merak edenler için Apple iPad üzerindeki Retina Display’de bu değer 263.92ppi. 1.7GHz dual-core Exynos işlemci, 2GB RAM, Mali-T604 GPU özellikleriyle Samsung Nexus 10 performans sıkıntısı yaratmayacak bir tablet. Yeni Nexus tablet üzerinde bir microSD kart girişi bulunmuyor. Bu yüzden 16GB’tan başlayan hafızalarla üretilecek. Yeni Samsung Nexus 10 tablet Android 4.2 kurulu olarak geliyor. Jelly Bean ile çalışacak bu tablette kullanışlılığı arttırmak, biraz daha canlı bir tablet elde etmek için birkaç eklenti yapılmış. Galeri uygulaması küçük grafiksel rötuşlarla güzelleştirilmiş ve kamera ara yüzü fark edilir biçimde geliştirilmiş. Belki de yeni Samsung Nexus 10 tablet üzerindeki en büyük değişim birden çok kullanıcı oturumunu kontrol edebilmesi. Bazı tablet kullanıcıları bu özelliği yıllardır bekliyordu.

samsung-nexus-10

Birçok yenilikle gelen Samsung Nexus 10 tablet hakkında bir sürü bilgiye rağmen hala fiyatının ne olacağı konusunda bir bilgiye erişemedik. Fakat daha önceki dedikodularda gördüğümüz üzere yakın bu sorun da açıklığa kavuşur. Eğer Google bu ürüne makul bir fiyat uygulayabilirse Samsung Nexus 10 gerçekten çığır açan bir Android tablet olacak.

comments powered by Disqus