Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur?

Mobil
Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur?

Telefonların günümüzde geldiği nokta, vazgeçilmez bilgi depolarına dönüşen bir hal alarak adı üstünde akıllı telefon olmuştur. Her gün kullandığımız birbirinden güzel özelliklere sahip akıllı telefonlar kişisel verilerimizin neredeyse tamamını tutmaktadır. Bir akıllı telefon içerisinde telefon defterimiz (rehber), mesajlarımız (sms) yanısıra depoladığımız dosyalar, telefonumuz ile çektiğimiz fotoğraf, aldığımız notlar gibi birçok önemli veri bulunmaktadır. Bu verilerden çoğu başkalarıyla paylaşmak istemeyeceğimiz özel verilerdir.

İstemesek bile telefonun çalınması ya da kaybedilmesi günlük yaşamda başımıza gelebilecek olaylardan birisidir. Bu konuda kayıp, çalıntı telefonlar ile ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından belli düzenlemeler ve yapılması gerekenler yönetmeliklerle belirtilmiştir. Biz bugün biraz daha kendi işimizi kendimiz görmeye ve kaybolan android telefonumuzu belirli android uygulamalar sayesinde kendimiz bulmaya çalışacağız.

Eğer Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonumuzu kaybedersek hem maddi olarak artık bir bilgisayar fiyatına satılan telefonumuzu, hem de yukarıda saydığımız manevi değer taşıyan önemli verileri de kaybetmiş oluruz. Bu yüzden bugün android telefonunuzu kaybettiyseniz ya da çaldırdıysanız izini sürebileceğiniz kayıp android cihazınızı bulabileceğiniz mobil uygulamalardan bahsedeceğiz. Kaybolan android telefonunuzu bulabilmeniz için en önemli hatırlatmayı yaparak başlayalım.

Eğer kaybolan android telefonunuzu bulmak istiyorsanız aşağıdaki android uygulamalarını telefonunuz çalınmadan önce yüklemelisiniz. Telefonunuzu kaybettikten sonra Google Play üzerinden yüklemeniz maalesef işe yaramamaktadır.

Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kaybolan android telefonunuzu bulabileceğinizi 5 android uygulamasını aşağıda bulabilirsiniz. Bu uygulamalar basit bir şekilde Google Play üzerinden yüklendikten sonra, çıkaracağız zil sesi, konum belirleme gibi ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

1. Where’s My Android

whereismydroid

2. McAfee WaveSecure

mcafee-android

3. Plan B

plan-b

4. Prey Anti-Theft

Prey-Anti-Theft-Android-App

5. AndroidLost

Android-Lost-App
comments powered by Disqus