Kesilmiş ve bölünmüş feed’leri Google Reader içinden doğruca okuyun

Google

Haberi ilk duyduğumda ne kadar sevindim inanamazsınız. Çünkü 300’e yakın blog takip ediyorum ve bir çoğunun rss beslemeleri kesilmiş şekilde geliyor. Tümünü okumak için tıklayıp sayfalarına gitmem gerekiyor. Bunu da her seferinde yapmak bir müddet sonra beni strese sokmaya başlıyor.

Gelelim haberin güzel olan noktasına. Google Operating System‘deki bu ipucu sayesinde yarı kesilmiş ve ya bölünmüş feedleri doğrudan Google Reader{.broken_link} içinden okuyabilirsiniz. Sayfanın kendisinin bir iframe içinde açılmasını sağlıyor. Böylelikle Google Reader’i terk etmeden okuyabilirsiniz. Ayrıca güzel olan başka bir şey ise Blog’daki yorumları doğrudan okuyabilir ve yorum yazabilirsiniz. Tüm bunları Google Reader’i terketmeden yapabilirsiniz..

Her yazının altında bilgi çubuğunda, Preview adında yeni bir buton karşınıza çıkacak. Ona tıklayarak sayfayı Google Reader{.broken_link} içinden okuyabilme imkanınız olacak. Çok mükemmel düşünülmüş bir betik, ve Google Reader’i kullanan, kullanmayan herkese tavsiye ederim.Betiği kullanmak için Greasemonkey kurulu olması gerekiyor. Kurduktan sonra Userscripts.org’daki betiği kurup kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus