Kesinleşmemiş Apple iPhone 5 Özellikleri

Mobil
Kesinleşmemiş Apple iPhone 5 Özellikleri

Bu yıl Apple’dan büyük şeyler bekliyoruz. iPhone 5 ne zaman çıkacak{.broken_link} diye soranlar ya da iPad 3 beklentisi içerisinde olanlar bu sene sonuna kadar yani 2011 sonbaharında hem iPhone 5 hem de iPad 3 gibi akıllı telefon ve tablet pc anlamında meraklarını giderebilecekler.

Apple tarafında iPhone 5 ve iPad 3 için haber gündemi yoğun. Özellikle iPhone 5 özelliklerini merak edenler için hangi özelliklerle iPhone 5’in geceleği hakkında çeşitli haberler çıkıyor. Şimdi bu söylentilere göre kesin olmamakla beraber nasıl bir iPhone 5 ile karşılaşacağımızı ve resmi olmayan iPhone 5 özelliklerine bakalım.

Apple iPhone 5 Özellikleri

  • iPhone 5 ekranı için düşünülen boyut 4 inç şeklinde. iPhone 4 serisine göre daha geniş bir ekran iPhone 5 kullanıcılarını bekliyor olacak.
  • iPhone 5 işletim sistemi olarak iOS 5 işletim sisteminin ilk ürünü olacak.
  • iPhone 5 işlemci özelliği olarak 1GHZ’den yüksek hatta 1.5GHZ işlemci düşünülüyor.
  • iPhone 4 üzerinde 5MP olarak gelen kamera özelliği iPhone 5 için 8MP flaşlı şeklinde düşünülüyormuş.
  • iPhone 5 batarya ömrü olarak önceki iPhone serilerinin iki katı konuşma süresi imkanı tanıyacak.
  • iPhone 5 ile sosyal ağlara erişim çok daha etkin ve bütünleşik bir yapı içerisinde olacak.
  • Bluetooth 3.0 kullanımı ile hızlı veri aktarımı ve 4G ağlara erişim olanağı.
  • iPhone 5 depolama imkanı olarak 64GB ile gelebilir.

Genel olarak iPhone 5’te bulunacak özellikler bu şekilde gözüküyor. iPhone 5 fiyatı konusunda çok yüksek olacağı beklentisi tam aksine iPhone 4’e yakın bir fiyat olabilir. Tabi ülkeye göre hangi servis sağlayıcının nasıl bir tanıtım ve kampanya ile ükeye sokacağı ve fiyatlandıracağı da önemli bir unsur.

iPhone 5 fiyat beklentisi genel olarak iPhone 4 çıkış fiyatına yakın ya da biraz daha yüksek olabilir. Özellikle 2011 sonbaharına iyi hazırlanan Apple bir taraftan iPhone 4 için ucuz ve uygun fiyatlı iPhone 4S{.broken_link} düşünürken bir taraftan yeni iOS 5 işletim sistemi kullanacak iPhone 5’i piyasaya sürüyor olacak.

iPhone 5 özelliklerine ilişkin gelişmelere istinaden güncellemelerde bulunacağız. iPhone 5 haberlerini ve gelişmelerini buradan takip edebilirsiniz.

comments powered by Disqus