Kilitlenen Android Telefon Nasıl Açılır?

Mobil
Kilitlenen Android Telefon Nasıl Açılır?

Kilitlenen Android telefon nasıl açılır? Diyelim bir şekilde kullandığınız Android telefon veya tabletin ekran desenini veya tuş kilidini açmak için kullandığınız şifreyi unuttunuz. İşte size kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır rehberi ve çözümü!

Android kullanıcıları telefon veya tabletlerini güvenli tutmak için tuş kilidi, ekran deseni veya kendi belirledikleri şifreler kullanırlar. Bazen unutkanlıkla, ya da bazen evdeki çocukların devamlı telefonla oynamaları sonucu bu durum oluşur. Hatalı şifre girilmesi ve sonuç olarak elde kilitlenen Android telefon ile kalınır.

Peki eğer ekran kilit şifresini, ekran desenini ya da belirlediğiniz parmak izi engelini unuttuysanız bu yazıda aktaracağımız işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Dikkat! Kilitlenen Android Telefon açma işlemi sırasında telefondaki tüm bilgiler silinecektir.

Kilitlenen Android Telefon ve Tablet Nasıl Açılır?

Kilitlenen telefonları açmak için yapılması gereken işlemin adına “Wipe” denir. Silmek anlamına da gelen Wipe işlemi sırasında yukarıda uyarı olarak da belirttiğimiz gibi telefondaki tüm bilgiler silinecektir.

Android cihazınızda yani telefonda yer alan bilgileri (telefon numaraları, fotoğraflar, whatsapp mesajları vs..), şifreyi unuttuğunuz için alma imkanınız maalesef bulunmuyor. Ancak diğer taraftan Android telefon üzerinde microSD kart girişi varsa güvenlik açısından zarar görmemesi için çıkarmanızı öneririz.

Kilitlenen Android Telefon ve Tablet Nasıl Açılır?

Kilitlenen Android Telefonları Açmak için Yapılması Gerekenler

Şifresini unuttuğunuz Android telefonu açmak için yapmanız gerekenlerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Android işletim sistemi yüklü olan telefonunuzu ya da tabletinizi kapatma tuşuna basılı tutarak kapatın.
  • Android tabanlı telefon kapalı durumdayken “Ses Açma” ve “Güç” düğmelerine basılı tutarak cihazı açın. Eğer kullandığınız Android cihaz Samsung ise ortadaki “Home” tuşuna basmanız gerekiyor.
  • Telefon veya tablet açıldığında karşınıza Android Recovery ekranı çıkacaktır. Menüde gezinebilmek ve seçim yapabilmek için ses açma ve kısma ile güç butonu birlikte kullanılarak navigasyon sağlanır.
  • Android telefon Recovery menüsünden Wipe data reset/factory reset seçeneğini bulup güç düğmesine basarak seçelim. (Tekrar hatırlatalım telefonunuzdaki herşey silinecektir.)
  • Wiper işlemi tamamlandıktan sonra Android telefon veya tabletiniz yeniden başlayacak (reboot) ve ilk kullanım için hazır olacaktır.

 

Kilitlenen Android telefon nasıl açılır rehberimiz böylelikle tamamlanmış oldu. Bu noktadan sonra telefonunuzu ilk günkü gibi kullanıma hazır hale getirip kullanabilirsiniz. Tabi siz siz olun Android telefonunuzu tekrar kilitlemeyin.

comments powered by Disqus