Kıskanç bilgisayarlar

Teknoloji

Hiç kıskanç bilgisayarlarla tanıştınız mı ? Sizi kıskanan, sizi görünce ne yapacağını şaşıran bilgisayarlar ? Evet yanlış duymadınız kıskanç bilgisayarlar. Çalışırken, evdeyken, okuldayken kıskançlığı yüzünden size zarar veren bilgisayarlar. Bunun bir kaç sebebi olabilir. Özellikle bir bilgisayar sizi neden kıskansın ? Şöyle bir düşünelim. Bilgisayar nedir, teknolojik bir alettir. İçinde bir çok parça barındırır. Müzik dinlerseniz, video izlerseniz, sörf yaparsanız, belgelerinizi okursunuz ve daha bir çok şey. Peki tüm bunlar bilgsayara göre çok çok daha küçük bir alet yaparsa, bilgsayarınız sizi ve o aleti kıskanmaz mı ?

İlk başta saçma gelse de, Nokia’nın yeni sitesi gerçekten çok güzel ve zekice düşünülmüş bir reklam kampanyası. Örneğin yarım açık bir kupa alabilir, ve içine n95’inizi saklayabilirsiniz. Bilgisayarınız sizin kahve içtiğinizi sanacak, fakat aslında N95’i sakladığınız yer olarak biliniyor :)

Nokia’nın son telefonları o kadar özellik barındırıyor ki, reklam kampanyalarında “artık bilgisayar böyle bir şey” diye hitap etmeye başladı. Yukarıdaki reklam kampanyası da bunu tamamlayan bir öğe.

Siteyi daha fazla incelemek için jealouscomputers.com adresine bakabilirsiniz.

[bkz.]

comments powered by Disqus