Kolay Bir Şekilde İnternet Adresi Kısaltma için Foxy URL

Google

Kolay bir şekilde internet adreslerini kısaltabileceğiniz ve kısa url adresleri edinebileceğiniz birçok servis bulunuyor. Bu servislerden bir tanesi de Foxy URL. Foxy URL web üzerinden, kolayca uzun bulduğunuz internet adreslerini kısaltmak ve bunlara daha kısa linkler atamak üzere oluşturulmuş bir servis.

Foxy URL internet sitesinde kısaltma işlemi sunarken belki de bu işlemi daha da kolay ve hızlı kılabilmek için bir de firefox eklentisi oluşturmuş. Arzu ederseniz Foxy URL websitesi üzerinden uzun bulduğunuz bir internet linkini kısaltabiliyor, arzu ederseniz ve Firefox kullanıcısı iseniz firefox eklentisi sayesinde Foxy URL sitesine hiç gitmeden kolay bir şekilde tek bir tıklama ile istediğiniz internet adresini kısaltabiliyorsunuz. (shorten url)

Foxy URL firefox eklentisi{.broken_link} ile gelen küçük “f” ikonunu firefox araç çubuğunda istediğiniz bölgeye taşıyabiliyorsunuz. Kısaltmak istediğiniz uzun internet adresini gördüğünüzde sadece bu küçük ikona tıklamanız yeterli oluyor. Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi size kısa url linkini hemen veriyor.

comments powered by Disqus