Kolayca İnternet Adres Kısaltma (Kısa Url) için TinyUrl Generator

Google

İnternet üzerinde kısa url adresi edinmek ve kolay bir şekilde internet adreslerini kısaltmak için servisler bulunuyor. Eğer uzun internet adreslerini kısaltmak konusunda uğraşlar içinde bulunduysanız muhtemelen tinyurl internet sitesini fazlasıyla kullanmışsınızdır. Kısa url adresi edinmek konusunda tinyurl oldukça popüler ve önemli bir yere sahip bir servis olarak karşımıza çıkıyor.

Tinyurl sitesine baktığımızda internet adresini kısaltmak için web üzerinden ya da diğer farklı araçlarla sunulmuş alternatifler olduğunu görebiliyoruz. Tinyurl kısa url servisini kullanarak internet adres kısaltma işlemi için basit bir firefox eklentisi olan Tinyurl Generator’ın bu işi kolay bir şekilde gerçekleştirdiğini görüyoruz.

TinyUrl Generator firefox eklentisini kurduktan sonra sağ alt kısımda durum çubuğuna link ikonu şeklinde yerleştiğini görebilirsiniz. Amaç tinyurl servisi ile uzun bulduğunuz internet adreslerinin kısa linklerini oluşturmaksa, işlemin çok basit bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

O anda gezdiğiniz internet sitesi firefox üzerinde açıkken, durum çubuğundaki tinyurl generator link ikonuna tıklamanızla beraber, bulunduğunuz internet sitesinin adresini arkaplanda kısaltıyor. Sonrasında tinyurl ile kısaltılmış internet adresinin yeni kısa linki panoya kopyalanmış bir şekilde kullanılabilir hale geliyor. Tek yapmanız gereken kullanmak istediğiniz alana yapıştırmak.

comments powered by Disqus