Kullanabileceğiniz 10 yasal Torrent sitesi

Sosyal
Kullanabileceğiniz 10 yasal Torrent sitesi

Torrent siteleri belirli içeriklere ulaşmak için .torrent uzantılı dosyaları bulabileceğiniz ve kullanıcılarla paylaşabileceğiniz sosyal ortamlardır. Bu torrent dosyalarını ise torrent indirme programları sayesinde çalıştırıp ulaşmak istediğiniz içeriği bittorrent p2p paylaşım platformu sayesinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. bkz. torrent nedir?

Torrent sitelerini kullanıp tamamen yasal olan içerikleri indirmek mümkün. Bunu sağlayan bir çok seçit site var. Newteevee sitesi yasal olan 10 tane siteyi sıralamış:

  1. Legaltorrents.com{.broken_link} 90 terabyte Creative Commons ile lisanslanmış içerik dağıttı son 7 ayda. Bir çok müzik parçaları ve filmler mevcut.
  2. Public Domain Torrents ise lisansı kalkmış bir çok film barındırıyor. Fakat seeder sayısı eski torrentlerde nadir olduğu için güncel torrentleri kullanmanız tavsiye edilir.
  3. Legit Torrents yeni açılmış ve tüm içeriğini yine bedava dağıtan bir torrent sitesi. Çoğunlukla video, oyun ve linux dağıtımları mevctut.
  4. Bittorrent sitesi para karşılığı sattığı torrentler yüzünden, sunduğu bedava torrentler eskisi kadar rağbet görmüyor. Fakat yine de ara sıra bir şeyler çıkabilir.

En Popüler Torrent Siteleri

  1. SXSW.com ise South by Southwest sitesini desteklemek için müzik ve video görüntüleri içeriyor. 3gb’a yakın Mp3 mevcut.
  2. Etree sitesinde resmi olmayan sanatcıların FLAC formatında canlı çekimlerini indirebilirsiniz
  3. Zudeo müzik klipleri, kullanıcılar tarafından oluşturulmuş içeirk, profesyonel filmler ve kısa filmler içeriyor.
  4. Torrentfreak BitTorrent camiası hakkında haberler ile ünlü aslında, fakat ara sıra da yasal torrentler yayınlayabiliyorlar. Örneğin resmi Bittorent filmi The Corporation gibi.
  5. Linuxtracker ise bir çok Linux dağıtımı için torrentler barındırıyor. Zaten tamamen yasal olan bu dağıtımlar, torrent vasıtasıyla daha çok kişiye ulaşılabiliyor.
  6. Podcastspot sitesinde her podcast’ı kendine has torrent’i ile indirebilirsiniz. Ayrıca her ayrı format türü için ayrı bir torrent de sunuyorlar
comments powered by Disqus