Kullandığınız Android Uygulamalarını Dropbox veya Google Drive ile Yedekleyin

Mobil
Kullandığınız Android Uygulamalarını Dropbox veya Google Drive ile Yedekleyin

Android mobil işletim sistemi, açık kaynak kodlu olması ve camianın geliştirmeye katkısıyla oldukça esnek ve özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Android yüklü mobil cihazlara custom ROM yüklenebilir ve böylelikle akıllı telefonunuz veya tablet bilgisayarınız yeni ek özelliklerle daha fonksiyonel hale gelebilir.

Android işletim sisteminin bu esnekliğinin ve custom ROM yükleyip sistemi tekrar kurmanın beraberinde getirdiği sorunlardan birisi de her yeni custom ROM yükleme işleminde yüklü olan android uygulamalarını baştan tekrar kurmanız gerçekten sıkıntı veren bir süreçtir.

Android uygulamalarını ücretsiz bir şekilde bulut sistemlere yedekleyen Easy App Toolbox uygulaması sayesinde işler biraz daha kolaylaşıyor. Android sisteminizde yüklü olan uygulamaların yedeğini alan bu mobil uygulama, Dropbox, Google Drive gibi sık kullanılan bulut depolama sistemleriyle entegre bir şekilde çalışabiliyor. Ve bunu diğer örneklerine göre ücretsiz bir şekilde yapıyor.

Bkz.Android Rom Yüklemelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Alınması Gereken Yedekler

Easy App Toolbox uygulamasını Android cihazınıza ilk defa yükleyip, çalıştırdıktan sonra backup up seçeneğini çalıştırıyorsunuz. Easy App Toolbox android uygulaması yedekleme işlemini SD kart üzerine, bilgisayarınızda bir klasöre ya da bulut depolama sistemleri olan Dropbox ve Google Drive üzerine yapabiliyor. Easy App Toolbox ile Android telefonda yüklü olan ve yedeklemek istediğiniz uygulamaları seçiyorsunuz ve yedekleme işlemini başlatıyorsunuz.

Easy-app-toolboxEasy-app-toolbox-01

Easy App Toolbox ile aldığınız yedeği geri yüklemek yine aynı süreci geri almak gibi kolay ve aynı adımlara sahip. Easy App Toolbox uygulamasının bir diğer güzel özelliği ise Android cihazınıza yüklediğiniz herhangi bir android uygulamasının apk dosyasını kolayca bir arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Easy App Toolbox uygulaması Android cihazınızı root etmenizi gerektirmemektedir.

Easy App Toolbox Özellikleri

  • Yüklü android uygulamalarının APK dosyalarını paylaşabilme imkanı
  • Dropbox ile yedekleme ve geri yükleme
  • Google Drive ile yedekleme ve geri yükleme
  • Box.net ile yedekleme ve geri yükleme
  • SD karta yedekleme ve geri yükleme
  • Bilgisayara yedekleme
  • Yüklü uygulamaları hakkında birçok detaylı bilgi görüntüleme(izinler, hizmetler, dosya ve klasörleri, vb …)
  • Easy uninstaller – toplu uygulama kaldırma özelliği sunar

Google Play’de Android Uygulamaları – Easy App Toolbox (Backup)

comments powered by Disqus