Kullandığınız İnternet Tarayıcıya Bing Arama Motorunu Ekleyin

Masaüstü

Microsoft’un yeni duyurduğu arama motoru Bing ile ilgili haberleri artık sıkça duymaya başlamışsınızdır. Henüz sadece Amerika üzerindeki kullanıcıların tüm özellikleriyle kullanabildiği Bing için dünya genelinde duyurusu olduktan sonra detaylarına değineceğiz. Eğer Bing arama motoru hakkında hiçbir bilginiz yoksa, Microsoft’un ilk duyurusundan sonra yazdığımız bing ile tanışalım{.broken_link} yazısına bakabilirsiniz.

Bugünden itibaren Microsoft’un bir önceki çalışması live.com arama sitesine girildiğinde, yeni arama motoru olarak duyurulan Bing’e yönlendirildiğini görebiliyoruz. Muhtemelen sorulan soru bing arama motoru, arama işlemini gerçekleştirmek için Google arama motoru yerine tercih edilmeye başlanacak mı?

Şu an için bing arama motoru beta{.broken_link} olarak hizmet verse de, deneme amaçlı olarak sık kullandığınız internet tarayıcılarınızda başlangıç sayfası olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Yılların Google alışkanlığını geçici bir süre için Bing’e devretmek muhtemelen zor olacaktır. Şahsen inceleme amaçlı kullanımım dışında tercih edip etmeyeceğimi zaman gösterecek.

Belki favori internet tarayıcınızın başlangıç sayfası olarak değil ama genelde sağ üst kısımda bulunan hızlı arama kutusu kısmına ekleyip deneyebileceğiniz alternatifler mevcut bulunuyor. Yani Google Chrome, İnternet Explorer ve Firefox için Bing arama motorunu arama kutusu kısmına ekleyebiliyoruz.

Google Chrome içerisine Bing arama motorunu eklemek için adres çubuğuna sağ tıklayarak “Arama motorlarını düzenle” dedikten sonra “Ekle” kısmından Bing aramalarını ekleyebilirsiniz. Bunun için URL kısmına yapacağınız giriş ; https://www.bing.com/search?q=%s şeklinde olacaktır.

İnternet Explorer 8 için eklentiler galerisinden Bing arama ve öneriler kolayca eklenebilir durumda gözüküyor. Şu an için Live Search aramaları Bing’e yönlendirildiğinden İnternet Explorer 7 için bu değişikliği Live Search seçimini yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Firefox arama kutusuna Bing arama motorunu eklemek için ise bunun için oluşturulmuş Bing Search Provider firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus