Kurtlar Vadisi Terör

Kültür Yaşam

Daha önce yayınlandığı zaman Türkiye dizi kültürüne bambaşka içeriğiyle damga vuran Kurtlar Vadisi, bu sefer daha birinci bölüm yayının hem öncesinde hem de sonrasında yoğun bir tartışma süreci başlattı. Kurtlar Vadisi Terör başlamadan önceki tartışmaların içeriği, çocukların ve genç kesimin, dizinin şiddet içeren kısımlarını fazlasıyla örnek alması ve bilinen üçüncü sayfa haberlerini oluşturan çok sayıda genç Polat Alemdar kişinin doğmasını oluşturuyordu. Birinci bölümün yayınlanmasından sonra ise hem birinci sebep hem de bu sefer dizinin Terör unsurunu kullanarak milliyetçi duyguları fazlasıyla ön plana çıkarması üzerinde duruluyor.

RTÜK istatistiklerine göre 13 Şubat tarihine kadar 444 1 178 hattına gelen izleyici telefonları toplam 16,597. Bunlardan 13,953‘ü dizinin yayınlanmaması ve kaldırılması yönünde olurken 2,609 telefon dizinin yayının devamını istemiş.

Hürriyet – Kurtlar Vadisi Tartışması başlıklı internet sayfasında bununla ilgili bir anket oluşturmuş. Buradan ayrıntılarına ulaşabilir. Arzu ederseniz ankete katılabilirsiniz.

comments powered by Disqus