LG Nexus 4 Fiyatı Yüzünden Avrupa’da Tutunamayabilir

Mobil
LG Nexus 4 Fiyatı Yüzünden Avrupa’da Tutunamayabilir

Google, LG Nexus 4 akıllı telefonu ilk tanıttığında fiyatı da teknik özellikleri kadar dikkat çekmişti ve saf Android deneyimi yaşamak isteyen kişileri fazlasıyla heyecanlandırmıştı.  Teknik özelliklerine 300$-350$ olarak açıklanan Amerika fiyatları LG Nexus 4 için oldukça umut vericiydi. Fakat Avrupa’daki (daha özel konuşalım İspanya’daki) distribütörler bizimle aynı fikirde değil. The Phone House Espana neredeyse şok edici bir basın açıklaması yayınladı.

nexus-4-1

Phone House Espana resmi Facebook sayfasından artık LG Nexus 4 satmayacaklarını açıkladığı yayında 13 Kasım için bekleyenlerden özür diledi. Bu hareketin arkasındaki sebep olarak LG’nin Nexus 4 için “önerilen satış fiyatının” 599€ olarak belirtilmesi olduğunu söyledi. Google tarafından tanıtılırken ise** __LG Nexus 4 8GB fiyatı 299€**, 16GB Fiyatı 349€ olarak belirlenmişti ve internette böyle yayınlandı.

Muhtemelen direkt olarak Google’dan satın almayı arttırmak için bu yolu seçen şirket sonuçlarını düşünerek davranmış gibi durmuyor. Özellikle İtalya, Avusturya gibi direkt olarak Google’dan Nexus 4 satın alma ihtimali bulunmayan ülkeler 550-600€ ücretler ödemeye mahkum gibi gözüküyor. Türkiye fiyatlarına bir de vergiler ve dağıtıcıların fahiş kar paylarını ekleyince LG Nexus 4 fiyatı ödeyerek ikinci el temiz bir otomobil satın alabileceğiz gibi gözüküyor.

comments powered by Disqus