LG Nexus 4 Özellikleri Hakkında Yeni Detaylar

Mobil
LG Nexus 4 Özellikleri Hakkında Yeni Detaylar

Nexus serisinin en yeni üyesi olacak olan LG Nexus 4 hakkında ilk detayları daha önce yazımızda paylaşmıştık. Gün geçtikçe daha da çok insan telefona ulaşıyor ve daha çok bilgiyi internete sunuyor. En sonuncu bilgiler Twitter kaynaklı @evleaks üzerinden. Bu kullanıcı LG Nexus 4 hakkında birkaç küçük ama daha önce duyulmamış teknik özellik detaylarını paylaştı. En son sızıntı Nexus 4 haberine göre yeni LG Nexus 4 daha önceki Nexus’a göre daha kalın olacak. 9.1 mm kalınlık aslında 2100mAh bataryanın yan etkisi olarak telefona yansımış. Ağırlığı 139 gram olarak belirtilen LG Nexus 4 özellikleri günümüzdeki diğer akıllı telefonlar ile çok büyük farklar yansıtmıyor.

lg-nexus-4

Ancak LG Nexus 4 ile piyasaya sunulmasını beklediğim bir gizli silah telefonun bataryası. LG tarafından geliştirilen ve Optimus G ile kullanılan “800 şarj ömrü” sağlayabilen batarya, iyice kızışan Android telefon pazarında rekabeti farklı yerlere taşıyabilecek bir teknoloji. Ayrıca merak edilen bir konu, Nexus 7 modellerinde olduğu gibi Nexus 4 donanımı 3.4 Linux kernel özelliklerini destekleyecek mi?

Yazılım özelliklerine gelirsek evleaks şu an test ettiği cihaza “JellyBeanMR1” yüklü olduğunu belirtmiş. Bu artık akıllı telefon prototiplerini test etmek için kullanılan standart haline gelmiş bir işletim sistemi olduğu için üzerinde fazla durmaya gerek yok. Asıl beklenen LG Nexus 4’ün Jelly Bean olmayan Android 4.2 yüklü olarak gelmesi.

Özetle 29 Ekim’deki “Google Playground”a kadar yeni LG Nexus 4 hakkında bildiklerimiz __biraz daha ağır, kalın, Android 4.2 ile gelecek, LG tarafından üretilen teknolojisiyle batarya ömrünü dert etmeyeceğiniz bir telefon olacağı yönünde.

comments powered by Disqus