LG Nexus 4 Teknik Özellikleri, Artıları/Eksileri, Fiyatı

Mobil
LG Nexus 4 Teknik Özellikleri, Artıları/Eksileri, Fiyatı

2013 yılı için LG Nexus 4 teknik özellikleri ile Windows Phone 8 telefonlar, Android cihazlar,iPhone 5 ve belki de bir sonraki iPhone modeli ile rekabet edebilecek güçte bir akıllı telefon. LG Nexus 4 fiyatı ile de standardı tutturabilirse gerçekten harika bir telefon olması içten bile değil. Zaten önceki Nexus cihazların kalitesini bir tık yukarıya çekeceğini herkes bekliyor. Kullanıcısına tamamen “saf Android Jelly Bean” işletim sistemini kullandıracak olan Nexus 4 herhangi bir üretici arayüzü sunmuyor. Bu yüzden çoğu kişi tarafından tercih edilecek bir akıllı telefon. Şimdi biraz daha Nexus 4 teknik özellikleri hakkında konuşalım.

nexus-4-1

 

Ekran…

Nexus 4 üzerindeki 1280×768 çözünürlüklü 4.7” ekran LG Optimus G ile aynı. Gerçekten çok başarılı bir ekran. Renk yoğunluğu, kontrast derinliği, ekranı görebildiğiniz açılar, dokunma hassasiyeti tüm özellikleriyle beni tavlayan bir ekranı var LG Nexus 4’ün. Hatta imkanınız varsa sizin oralardaki bir teknoloji markete gidip Optimus G kullanın. Ekran olarak en yakın deneyimi size yaşatacak. Unutmadan, yeni Nexus 4 akıllı telefonun ekranı Samsung Galaxy Nexus ekranından 48 piksel daha büyük.

İşlemci…

snapdragon-s4Qualcomm Snapdragon S4 Pro Android yüklü bir cihazda kullanılan en hızlı işlemcilerden biri. Ekran üzerindeki, telefondaki hareketlerinize “anında” cevap veriyor. Aslında buradaki İngilizce karşılaştırma videosunda S4 Pro, Tegra 3 ve quad-core Exynos (evet Samsung Galaxy S3 üzerindeki işlemci) karşılaştırılmış. Burada bahsettiğime göre galibin kim olduğunu anlamış olmalısınız

Yazılım…

 

Android-4.2-Jelly-BeanGoogle, Jelly Bean ile Android mobil işletim sistemini oldukça uyumlu bir hale getirmeyi başardı. Piyasadaki herhangi bir Windows Phone ile hatta iOS ile başa çıkabilecek kadar stabil bir işletim sistemi üretmeyi başardılar. Arayı kapatmaları hem bizim hem de Android için en iyisi oldu. Şimdi LG Nexus 4 üzerindeki donanımların kombinasyonu yeni Android 4.2 Jelly Bean ile mükemmel bir şekilde çalışacak gibi gözüküyor. Gerçekten de bambaşka bir Android deneyiminin LG Nexus 4 ile bizi beklediğine inanıyorum, artık çıksa da denesek.

**LG Nexus 4 – Teknik Özellikler **

Diğer Adı: E960
Boyutlar: 133,9 x 68,7 x 9,1 mm
Ağırlık: 139 gr
Ekran: IPS 768×1280 piksel (4.7”)
Batarya: Li-Ion 2100mAh
Dahili Hafıza: 8GB  8GB ve16GB arasında seçebiliyorsunuz
RAM: 2GB
Hafıza Kartı: microSD,microSDHC (32GB’a kadar)
İşletim Sistemi: Android 4.2 Jelly Bean
İşlemci: Qualcomm APQ8064 1,5 GHz

 LG Nexus 4 Fiyatı

Yazıyı hazırladığımız dönemde LG Nexus 4 satış fiyatı hakkında bir bilgiye sahip değildik. Fakat cihaz çıktı ve şu an **1600TL **gibi bir fiyata sahip.

17.01.2013 Teknosa İndirim yaptı ve cihazı 1400TL fiyatla satıyor.

 

Kaynak: Google Store

 

comments powered by Disqus