LG Nexus 4 Üretimini Durdurdu Mu?

Mobil
LG Nexus 4 Üretimini Durdurdu Mu?

Google tarafından üretilen “saf Android” işletim sistemini taşıyan Nexus cihazlar arasında en yenisi olan LG Nexus 4 çıktığından beri temin edilmekte sıkıntılar yaşanan bir akıllı telefon. Resmi olarak tanıtılıp mağazalara dağıtıldıktan kısa süre sonra telefon resmen ortadan kayboldu. Google Play store’da yanında kırmızı renkle yazılmış “TÜKENDİ” yazısını görüyoruz. Bunun tek sebebi fabrikanın talebi karşılayamaması mı? Yoksa son dedikoduların dediği gibi yeni bir LG Nexus yolda olduğu için mi telefon kayıplara karıştı?

International Business Times’ın yaptığı habere göre LG “yeni ürünlerinde sunacağı geliştirmelere odaklanmak için” Nexus 4 üretimini durdurdu. Hiç şüphe yok ki bu yeni ürünlerden biri güncellenmiş bir Nexus olacak.

nexus-4-LG

CES basın toplantısında LG Electronics yetkilisi James Fisher LG Nexus 4 için, “Bu seçkin şirketle büyüyen ortaklığımız sayesinde tanışacağınız birçok cihazdan ilki” diye bahsetmiş. Tabi ki ortada Google ve LG yeni bir Android akıllı telefon üzerinde çalışıyor diye net bir bilgi yok. Fakat ipuçları, söylenenler bir araya getirildiğinde ortaya bu sonuç çıkabiliyor. IBT haberine göre dört çekirdekli 2GHz işlemciyle çalışan yeni Nexus ile belki de önümüzdeki hafta tanışacağız. Detaylar için takipte kalın.

comments powered by Disqus