LG Optimus VU Tanıtıldı 5-inç Ekran ve Android 2.3

Mobil
LG Optimus VU Tanıtıldı 5-inç Ekran ve Android 2.3

LG Optimus Vu tanıtıldı. 5-inç boyutundaki geniş ekranı ve mükemmel tasarımı ile göz kamaştıran yeni LG Optimus Vu tabletimsi akıllı telefon, sunduğu özelliklerle iddialı bir konuma yerleşiyor. LG’nin ekran boyutundan başlayarak farklı çizgilerle sunduğu LG Optimus VU modeli özellikle 5-inç boyutunda 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde 4:3 IPS ekrana sahip olmasından dolayı Samsung Galaxy Note ile aynı kategoride gösterilmeye başlandı bile. Bilindiği üzere Samsung Galaxy Note 5.3-inç geniş ekranı akıllı kalemi ile akıllı telefon ve tablet pc arasında konumlanmış ve herkesin beğenisini kazanmıştı.

Samsung Galaxy Note’un 5.3-inç ekran boyutundan 0.3-inç daha küçük olacak ve 5-inç geniş ekran ile gelecek LG Optimus VU bu özelliklerle pek cebe sığacak gibi durmuyor. Diğer taraftan LG Optimus VU telefonun 8.3mm inceliğinde bir kasaya sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

LG Optimus VU Özellikleri

İşlemci : 1.5Ghz çift çekirdekli Qualcomm işlemci
İşletim sistemi : Android 2.3 Gingerbread (Android 4.0 ICS güncellemesi 3 ay içinde)
Kamera : Arkada 8MP kamera
Depolama : Dahili 32 GB depolama imkanı

LTE ağ yapısına destekli bir şekilde gelecek olan LG Optimus VU aynı Galaxy Note gibi kalemli bir şekilde kullanılabilecek. LG Optimus VU akıllı telefonun Mart 2012 gibi Güney Kore’de satışına başlanacağı belirtiliyor. LG Optimus Vu satış fiyatı kesinlik kazandığı zaman ayrıca aktarıyor olacağız.

comments powered by Disqus