Live Earth İstanbul’da

Kültür Yaşam

2005 yılında gerçekleştirilen Live 8 konserlerini eminim birçoğunuz takip etmişsinizdir. Bu oluşumun Dünya prodüktörü Kevin Wall bu sefer dünyanın ilgisini iklim krizine çekmek için Live Earth konserlerini düzenliyor. 07 Temmuz 2007 tarihinde (7.7.07) gerçekleşecek konserlerin bir ayağı da İstanbul’da yapılacak.

Live Earth için İklim Koruma Birliği (The Alliance for Climate Protection) ve sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen; bireylerin, kurumların, hükümetlerin küresel ısınma ile ilgili harekete geçmelerini ve mücadele etmelerini sağlamak amacıyla uzun yıllar sürmesi planlanan bir kampanya olduğunu söyleyebiliriz.

Aralarında İstanbul’unda bulunduğu dünyanın dokuz büyük şehrinde gerçekleşecek Live Earth konserlerine Red Hot Chili Peppers, Madonna, Bon Jovi, Genesis, Alicia Keys, Cameron Diaz, Roger Waters, The Police gibi sanatçı ve grupların yer aldığı 100’den fazla sanatçı destek veriyor. İstanbul konserlerinde hangi sanatçıların çıkacağı henüz kesinleşmedi. Biletler her zaman olduğu gibi biletix üzerinden temin edilebilecek. Bilet fiyatları 50 Ytl olarak gözüküyor. İstanbul ile ilgili tüm ayrıntılara buradan bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus