Load Impact : Websiteniz Ne Kadar Trafiği Kaldırabiliyor?

Google

Load Impact websitenizin ne kadar trafiği kaldırabileceğini test edebileceğiniz çevrimiçi (online) test sitesidir. Load Impact websitenize sorgular göndererek belirli ziyaretçi sayılarına karşılık sitenizin nasıl tepki verdiğini gözlemler.

Websiteniz ya da günlüğünüzün rutin bir ziyaretçi sayısı vardır. Günlük olarak baktığınızda belirli sayının etrafında hit alırsınız. Ama sitenizin içeriğine göre ön plana çıkan konular belirli günlerde ya da içeriğe göre aktivite neyse daha fazla ziyaretçi çekebilir. Böyle bir durumda sitenizin aslında bildiğiniz o rutin ziyaretçi sayısı azımsanmayacak şekilde yükselebilir.

Ücretsiz ve hafif versiyonu kullandığınızda Load Impact 50 ziyaretçiye kadar adım adım sitenizi ziyaret ediyormuş gibi yapıyor. Bunu yaparken bir ziyaretçinin ilk defa sitenize geldiğini varsayarak boş önbelleğe sahip bir tarayıcıymış gibi davranıyor. 5000 ziyaretçiye kadar olan ücretli versiyonları da mevcut.

Yavaş bir siteye sahip olup ziyaretçi kaybetmemek için öngörülü olup websitenizin böyle ani bir trafikte ne kadar ziyaretçiyi karşılayabildiğini Load Impact ile test edebilirsiniz.

comments powered by Disqus