Loonapix ile Fotoğraflarınıza Efektler ve Çerçeveler Katın, Avatar Oluşturun

Sosyal

LoonaPix online (çevrimiçi) olarak fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ücretsiz servisler sunan bir sitedir. Loonapix üzerinde mevcut fotoğraflarınızı kullanarak eğlenceli işler yapabilirsiniz. Kolay bir şekilde fotoğraflarınıza efektler uygulayabilir, hazır şablonlarda sadece yüz kısmını kullanarak önden çekilmiş bir fotoğrafınızı entegre edebilirsiniz. Ya da fotoğrafınızı hazır fotoğraf çerçevelerini kullanarak çerçeve içerisine alabilirsiniz. Ve gene fotoğrafınızı kullanarak mevut fotoğraf üzerinden farklı kesimlerde bulunarak avatar resmi oluşturabilirsiniz.

Loonapix nasıl çalışıyor?

Loonapix üzerinde diğer fotoğraf efekt sitelerinde (Photofunia, Funphotobox) olduğu gibi basit bir şekilde düzenlenmesini istediğiniz fotoğrafı yükleyerek işe başlıyorsunuz. Loonapix, fotoğraf yüklemeniz için size 3 farklı seçenek sunuyor. Fotoğrafınızı arzu ederseniz bilgisayarınızdan seçerek, internet linkini (URL) ekleyerek ya da Flickr.com üzerinden Flickr fotoğraflarınızı yükleyerek gerçekleştirebiliyorsunuz.

Fotoğraflar için genel olarak kabul edilen dosya formatları JPG, GIF ve PNG‘ler destekleniyor. Maksimum dosya boyutu 5mb olarak belirtilmiş ki bu da zaten yüksek kalitedeki fotoğraflar için gayet iyi bir boyut.

Loonapix üzerinde 3 ay boyunca kullanılmayan fotoğraflar kendiliğinden sistemden kaldırılıyor.

Loonapix özellikleri nelerdir?

Loonapix ile fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz işlemler aşağıdaki gibidir.

  1. Loonapic efekt ile fotoğraflarınıza hazır şablonlar aracılığı ile fotoğraf efekti verebiliyorsunuz.
  2. Yüz tanıma efekti sayesinde fotoğrafınız yerine fotoğrafınız üzerinde yüzünüzü alarak hazır şablonlardaki yüzlere ekleyebiliyorsunuz.
  3. Fotoğraf çerçevelerini kullanarak mevcut fotoğrafınızı çerçeve içerisine alabiliyorsunuz.
  4. Belirli şekiller yardımı ile fotoğrafınızın kenarlarını farklı biçimlere dönüştürebiliyorsunuz. Böylece fotoğrafınızdan avatar resmi oluşturabiliyorsunuz.

Loonapix fotoğraf efektleriyle ve sağladığı özelliklerle fotoğraflarınızla eğlenceli bir şekilde kolayca oynamanızı sağlıyor. Üzerinde oynadığınız fotoğraflar için Loonapix bir html kodu sağlıyor ve bu kod ile arzu ederseniz blog sayfanızda, MySpace, Facebook, Orkut vb.. gibi paylaşım ağlarında oluşturduğunuz fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz.

Eğer efektler yeterli gelmezse daha önce tanıtımlarını yaptığımız Photofunia, Funphotobox ve Photo505 gibi fotoğraf efekt sitelerine bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus