Lost 5. Sezon Torrent

Kültür Yaşam

Torrent ile dizi indirme konusunda özellikle popüler yabancı dizilerin yeni bölümleri yayınlandıkça network trafiği fazlasıyla yaşanmaktadır. Paylaşım ağları açısından güncel dizileri indirmek konusunda torrent protokolünün daha avantajlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Dizilerin torrentini indirirken “Hangi Torrent Sitesini Tercih Etmeliyim?” diye soruyorsanız En iyi torrent siteleri{.broken_link} içerisinde geçen yılı ikinci sırada kapatmış olan Mininova sitesinin, dizi indirme konusunda en sağlıklı torrent dosyalarını sunduğunu ve tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Lost 5. Sezon{.broken_link}‘un başlamasıyla birlikte özellikle son bir aydır dizi torrentleri arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Torrent protokolünü kullanarak Bittorrent ağından indirilen torrentlerin dizilere göre dağılımına bakılmış. TorrentFreak sitesinin düzenli olarak sunduğu bu dağılımda, Lost geçen sene olduğu gibi başı çekiyor. 21 Ocak’ta 5. sezona merhaba diyen Lost’u, gene 5. sezonu devam eden ve sezonun ikinci yarısına 19 Ocak’ta başlayan House M.D. izliyor. İlk sezon bölümleri gösterilen J.J. Abrams’ın yeni dizisi Fringe ve bu sene artık ekranlara veda edecek olan Battlestar Galactica‘nın 4.sezon için son bölümlerini bu yarışta görebiliyoruz.

TorrentFreak bu listeyi sunarken showinsider.com isimli bir siteye yönlendirme yapıyor. Ben de bugün farkettim. Showinsider televizyonlarda oynayan bu dizilerin internet üzerinden indirilme oranlarını inceliyor. Sitede verilmiş olan istatistiklere göre tüm bölümlerin indirilme durumlarına göre yapılan araştırmada birinci sırayı Heroes{.broken_link} alıyor. Ardından Lost ve Prison Break gelirken 4. sırada Gossip Girl’ü görüyoruz.

comments powered by Disqus