Microsoft Daha Ucuz Windows 8 Tablet PClerin Geleceğini Açıkladı

Mobil
Microsoft Daha Ucuz Windows 8 Tablet PClerin Geleceğini Açıkladı

Microsoft tarafından yakında piyasaya çıkacak Windows 8 ile çalışan Surface Pro tablet bilgisayar fiyatıyla gerçekten sansasyon yaratmıştı. Öte yandan Microsoft’un tablet fiyatlarını açıklaması yakında tanışabileceğimiz anlamına geliyor.

Microsoft CFO’su Peter Klen yaptığı bir konuşmasında; “Çözüm ortaklarımız ve OEM parça üreticilerimizle doğru donanım ve fiyat seçeneklerine sahip modeller üzerinde çalışıyoruz. Microsoft tablet bilgisayar fiyat ve ürün çeşitliliği artacak.” Dedi. 9 Şubatta piyasaya çıkması beklenen Surface Pro tablet fiyatı 900$ ve 1000$ şeklinde iki modelle karşımıza çıkacak. Standart Microsoft Surface de 500$ ve 600$ fiyat etiketi taşıyacak.

microsoft-surface-rt-2Windows 8 hikayesinin bir tarafını Surface tablet pc modelleri oluşturuyor. Bu tablet modelleri Windows 8’in ilginç gelişimlerin, donanım ve yazılımın geliştirilmiş uyumunu göz önüne koyuyor. Bunu en iyi gösteren tabletlerden Surface Pro için bu yılın ilk çeyreğinde sınırlı sayıda üretim yapacağız. Hedefimiz üretim sayısını arttırmak ve bu iş kolunun büyümesini sağlamak.” Bunun dışında Microsoft tarafından Surface satışları, kâr oranları hakkında hiçbir detay sızdırılmadı.

Klein’in açıklamalarında da Microsoft’un daha ucuz tablet bilgisayar üretme konusunda bir planı olup olmadığı yeterince açık belirtilmiyor. Fakat daha sonra çalışanların sızdırdığı bilgilere göre Microsoft ucuz tablet modellerini satabileceği bölgeler üzerinde çalışma yaptığı ortaya çıktı.

 

comments powered by Disqus