Microsoft Surface RT Dokunmatik Hassasiyetini Arttırma

Mobil
Microsoft Surface RT Dokunmatik Hassasiyetini Arttırma

Windows’un ilk sürümünden bu yana kullanıcılar performansı arttırmak, kendi tercihlerine göre düzenlemek için Registry ayarlarını değiştirdiler. Peki her Windows cihaz, özellikle de yeni Windows 8 işletim sisteminde Registry ayarları değiştirilebilir mi? Tabi ki evet.

Bu yazımızda birkaç registry ayarını değiştirerek Windows 8 ile çalışan Microsoft Surface RT tabletinizin dokunmatik ekran hassasiyetini nasıl arttıracağınızı anlatacağız. Aslına bakarsanız hassasiyet demek çok da doğru değil. Bu ayarlarla tablet ekranına dokunduğunuz an ile tabletin dokunuşu algılama süresini azaltacağız.

Lafı çok fazla uzatmadan konumuza geçelim. Ancak başlamadan belirtelim, registry ayarlarını değiştirmek geri dönülmez hatalara neden olabilir. Riski göze alıp bu işlemi yapın.

Windows 8 Microsoft Surface RT Dokunmatik Hassasiyetini Arttırma

 

  • **microsoft-surface-rt**Arama alanına regedit yazın ve ilk sonuca tıklayın
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Tou
    chPredict ion
    sekmesini takip edin
  • latency ve sample time değerlerini 8 yerine 2 yapın
  • Registry’den çıkın ve tableti yeniden başlatın

Gizmodo ve XDA Developers forumlarında bu ipucunu uygulayanların geri dönüşleri tamamen olumlu. Bu işlemin batarya ömrünü düşürmediği de ayrıca belirtilmiş. Bir Microsoft RT tabletim olmadığından bizzat yapıp sonuçları paylaşamıyorum, kusuruma bakmayın =)

comments powered by Disqus