Mobil Uygulama Sektöründe En Çok Kazandıran 3 Oyun Türü

Mobil
Mobil Uygulama Sektöründe En Çok Kazandıran 3 Oyun Türü

Sanal baloncuklar, mücevherler ve restoranlar… mobil uygulama sektöründe en büyük ilgi işte bu oyun trlerinde.

Mobil oyun yayıncı Storm8 firması 400 milyon indirme rakamını aştığını belirtti. Bubble Mania, Fashion Story ve Restaurant Story gibi popüler oyunları yayınlayan şirkete gücünü aslında bu oyunlar verdi. Storm8 CEO’su Perry Tam: “Bubble Mania adını verdiğimiz arcade oyununun gördüğü ilginin şirketimizin bu yılki 400 milyon rekor indirmeye katkısı ortada. Şirketimiz tarihinde hiç olmadığı kadar hızlı bir büyüme trendinde. Bu başarıyı incelediğimizde Bubble Mania gibi arcade oyunlarına olan ilginin büyüyen bir pazar olduğunu ortaya çıkıyor. Bu yüzden biz de ilgiyi değerlendirmek adına Jewel Mania adında ikinci bir mobil oyunu piyasaya çıkardık.”

bubble mania

Şu an TeamLava geliştiricileri tarafından üretilmiş Bubble Mania, Apple App Store’da en fazla büyüyen 25 oyunun arasında yer alıyor. Bubble Mania benzeri oyunların dışında da birkaç mobil oyun türü, mobil uygulama pazarında oldukça ilgi görüyor. Özellikle Facebook ile bağlantılı olarak arkadaşlarıyla oynayabilmeleri kullanıcıların oyunu sevmesinde büyük pay sahibi. Bu mobil uygulama sektöründe daha önce kullanılmış bir yöntem olmasına rağmen TeamLava geliştiricileri daha iyi görsellerle farklı bir mobil oyun deneyimi yaşatacaklarını söylüyorlar.

Aslına bakarsanız bunu gözlemlemek çok da zor değil. Son günlerde bir furya olan balon patlatmalı, aynı renkleri yok etmeli mobil oyunların bildirimleri sürekli arkadaşlarımızdan gelip Timeline’ımızı işgal ediyor. Mobil uygulama üreticilerinin de bu parıldayan alanı görüp insanlar sıkılmadan harekete geçmeleri gerekiyor.

comments powered by Disqus