MyShoebox ile İnternette Sınırsız Depolama Alanınız Olsun

Mobil Teknoloji
MyShoebox ile İnternette Sınırsız Depolama Alanınız Olsun

MyShoebox bulut depolama mobil uygulamaları alanına yeni giren bir servis. Hatta tanıtımı daha bir hafta önce, biz Amazon bulut depolama uygulaması “Amazon Cloud Drive” hakkında konuşurken yapıldı. Bulut depolama uygulamaları mantık olarak hep aynı şeyi sunuyorlar. Herhangi bir cihazdan ulaşabileceğiniz bir depolama alanı. Fakat MyShoebox farkı sunduğu depolama alanıyla yaratıyor. Diğer yazılımların aksine MyShoebox kullandığınızda sınırsız depolama alanınız oluyor.

myshoebox

Bedava hesabınızla sınırsız sayıda JPG ve PNG fotoğrafı depolayabiliyorsunuz ancak uygulama boyutu 1024 piksel ile sınırlanıyor. Eğer gönderdiğiniz fotoğraf daha büyükse sistem otomatik olarak boyutunu küçültüyor. Aylık 5 dolar ücret ödediğinizde ise sınırsız sayıda yüksek çözünürlüklü fotoğraf saklama ayrıcalığına sahip oluyorsunuz.

Görünüşe göre insanlar “sınırsız” kelimesinin etkisine kalıyorlar. TechCrunch raporlarına göre mobil uygulama ilk haftasında tam 1.9 milyon kişi tarafından indirilmiş ve kullanıcı başına 2600 fotoğraf gibi yüksek bir ortalamaya ulaşılmış. Bu saçma derecede yüksek sayı yalnızca şöyle açıklanabilir; nicelik insanları nitelikten daha çok etkiliyor. Kalite düşmesi fotoğraflarından baskı almayacak insanlar için pek de önemli değil demek ki.  Ayrıca uygulama bilgisayar, tablet ve akıllı telefon modelleri için native app seçeneği sunuyor. Bu da telefonunuzdaki galeriyi internetteki alanla kolayca senkronize edebilme imkanı yaratıyor.

myshoebox-ios

Google Drive, Amazon Cloud Drive, Skypath şimdi de MyShoebox. Mobil uygulama alanında son günlerin yükselen trendi görüldüğü üzere bulut depolama yazılımları. Bu mobil uygulamaların altın çağında geniş bant internete, hemen her yerde kullanabildiğimiz 3G mobil internete teşekkür etmemiz gerekiyor sanırım.

 

comments powered by Disqus