Napster bedava müzik indirme imkanı sunuyor

Teknoloji

Napster, uzun yılların yegane müzik paylaşım sistemi paralı sisteme geçiş yapmıştı yasal nedenlerden dolayı. Bu zaman’a kadar çok kez sorun da yaşanmıştı, fakat bilen bilir, zamanında en meşhur web programlarından biriydi.

Şimdilerde Napster AT&T internet ve wireless kullanıcıları için, 3 milyon‘a yakın parçayı, Napster’den bedava indirmelerine olanak sağlıyor. Üye olanlar şarkıları indirebilecek, wireless telefonları ile uyumlu bir şekilde kullanabiliecekler. Ayrıca bir çok mp3-çaları da desteklenecek. Desteklenenler arasında: Napster’in MP3 player, Samsung YP-Z5, Creative Zen Vision: M, Toshiba Gigabet, ve iRiver. İpod listede yok.

Bu kampanya Napster üyelerine 1 senelik olan $180 dolar üyelik hizmetini ödememesini sağlayacaktır. Para ceblerinde kalacaktır.

İyi hoş güzel de keşke eksiklikleri olmazsa. İlk önce parçalar sadece bir kaç Mp3-çalar’da çalıştığına göre, Drm korumalı olacağı kesindir. Bu da istediğiniz makine’de ya da istediğiniz yerde dinleme imkanını kısıtlıyor. Ayrıca tahmin edebildiğim kadarıyla da 1 sene geçerli bu kampanya, ardından 180 dollar yıllık bedeli isteyeceklerdir. Türkiye’de de zaten mevcut değil.

Kaynak : 1

comments powered by Disqus