Nexus 10 ile Android 4.2 Çoklu Kullanıcı Özelliği

Mobil
Nexus 10 ile Android 4.2 Çoklu Kullanıcı Özelliği

Android 4.2 kullanıcı sürümleri ön-izleme cihazları ile şu an kullanılabilir durumda ve artık tüm özellikleri elimizin altında, bilinmezlikten uzak. Android 4.2 ve getirdiği büyük yenilikleri tanıttığımız yazımızda en önemli avantajlardan birinin çoklu kullanıcı özelliği olduğu ve gerçekten bir devrim olacağını söylemiştik. Android 4.2 ile çalışan Nexus 10 tablet üzerinde biraz daha ayrıntıya girelim.

android-4.2-çoklu-kullanıcı-1    android-4.2-çoklu-kullanıcı-2

İnsanların Android 4.2 çoklu kullanıcı özelliğinden beklentisi nedir bilmiyorum ancak bence kullanımı inanılmaz kolay gözüküyor. Kullanıcı eklemek veya kaldırmak en fazla iki dakikanızı alıyor. Android 4.2 çoklu kullanıcı özelliği ile açılan her kullanıcı hesabı ile kendi uygulamalarını kullanmak için kendi özel disk alanına, masaüstü ekranı kişiselleştirmeleri, Google hesapları ve kişiselleştirilebilecek tüm hesapları kullanabilme hakkına sahip oluyor.

android-4.2-çoklu-kullanıcı-3

Bazı özellikler tabi ki kişiselleştirilemiyor olsa da –bağlandığınız WiFi ayarları ve izinler gibi- buna gerek de yok gerçekten. Anlayacağınız üzere Android 4.2 çoklu kullanıcı özelliğinin temelde sistem aynen masaüstü bilgisayarınızda olduğu gibi, kullanıcı hesaplarını kullanmanın Windows’taki halinden bir farkı yok.  Zaten Adroid 4.2 çoklu kullanıcı özelliğinden kimse bambaşka işler başarmasını beklemiyor, bu sistemin tablet bilgisayarlara getirilmesi zaten başlı başına bir devrim.

comments powered by Disqus