Nexus 10 Kamerasından Fotoğraflar

Mobil
Nexus 10 Kamerasından Fotoğraflar

Aşağıda gördüğünüz harika fotoğraf aslında resmi olarak “olmayan” bir tablet pc olan Samsung Nexus 10 ile çekilmiş. Google çalışanı Vic Gundotra bu fotoğrafı sabah Google+ profilinde paylaşmış. “Bu sabahki sahil yürüyüşü” adını verdiği fotoğrafın EXIF bilgilerine bir bakış fotoğrafın “Google Nexus 10” tablet ile çekildiğini gösteriyor. Muhtemelen Snapseed gibi bir yazılımla HDR gibi bir fotoğraf ortaya çıkmış.

nexus-fotoğraf

Yalnız şöyle bir olay var ki fotoğrafın çözünürlüğü 2048×1536 ki bu da 3 megapiksel yapar. Fakat Nexus 10 fotoğraf makinesi 5 megapiksel çözünürlüklü olarak tanıtılmıştı, tıpkı iPad ve iPad Mini üzerinde olduğu gibi. 5-elementli f/2.4 diyafram değerlerine ulaşabilen kaliteli sensörlerle desteklenen fotoğraf makinelerinin tablet bilgisayarlarda kullanılıyor olması üreticilerin tablet bilgisayarlarla fotoğraf çekme işini ciddiye aldığı anlamına gelir.

nexus-fotoğraf-2Şu an kocaman bir tablet ile fotoğraf çekmek garip gözüküyor olabilir. Ama tablet ve akıllı telefon arasındaki boyut farkı git gide kapanıyor. Yakında iphoneography gibi “tabletography” de hayatımızdaki yerini alabilir.

comments powered by Disqus