Nikon D5200 Kontrol Düğmeleri ve Butonları

Fotoğraf
Nikon D5200 Kontrol Düğmeleri ve Butonları

Nikon D5200 kontrol düğmeleri ve fotoğraf makinesi üzerinde yer alan butonlara ilişkin açıklamaların yanısıra, Nikon D5200′ün ön ve arka kısmını gösteren resimli kılavuz.

Nikon, giriş seviyesi dijital SLR fotoğraf makinesi modellerinde üst seviyede yer alan yeni Nikon D5200’ün teknik özellikleri ve fiyat detayları hakkında detayları ayrıntılı bir şekilde aktarmıştık. Giriş seviyesi dijital fotoğraf makineleri ailesinin yeni üyesi konumunda olan ve 2012 yılının sonunda duyurulan Nikon D5200 şaşırtıcı özellikleriyle dikkat çeken bir fotoğraf makinesi.

Nikon D5200 teknik özelliklerinden bahsedecek olursak 24.1 Megapiksel CMOS sensörü, 3-inç büyüklüğünde hareketli ekranı, saniyede 5 kare fotoğraf çekme hızı, Full HD video özelliği ile giriş seviyesi olmanın ötesine geçen bir fotoğraf makinesi yorumunu kolayca yapabiliriz. Bir önceki model olan D5100 yerine tanıtılan yeni gövde gerçekten işleri bir adım öteye götürmeyi başarmış.

Nikon D5200 yüksek kalitede bir otomatik netleme sistemi (AF system), ölçüm (metering) sensörü ve öncesinde Nikon D7000 DSLR  fotoğraf makinesinde yer alan sahne tanıma özelliği ile geliyor. 39 noktalı AF otomatik netleme sistemi ve dokuz adet çapraz tip sensör sayesinde son derece keskin netlikte dijital fotoğraflar ve video görüntüler elde edilebiliyor. Nikon D5200 fotoğraf makinesinin 2016 piksel RGB ölçümleme sensörü kameranın sahne tanıma moduna görüntü verilerini hassas şekilde aktararak fotoğraf çekimi öncesinde en doğru değerlerin elde edilmesini sağlıyor.

Nikon D5200 Kontrol Düğmeleri ve Butonları

nikon d5200 kontrol butonlari

Nikon D5200 kontrol düğmeleri ve fotoğraf makinesi üzerinde yer alan butonlara ilişkin açıklamaların yanısıra, Nikon D5200′ün ön ve arka kısmını gösteren resimli kılavuzu Türk Nikon üzerinde bulabilirsiniz. Nikon D5200 dijital SLR fotoğraf makinesi üzerindeki düğmeleri, mod tekeri ve lcd panel etrafındaki butonlara ilişkin açıklamaları bulabileceğiniz bu resimli kılavuz sayesinde, Nikon D5200 ile ilgili hangi butonun ne işe yaradığı konusunda eksik bilginiz kalmayacağını düşünüyoruz.

Nikon D5200 Kontrol Düğmeleri ve Açıklamaları [Resimli Kılavuz]

comments powered by Disqus